bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 4951

Prezydent ma poprzeć kandydaturę Jarosława Klimaszewskiego

Z uzyskanych przez nasz portal informacji wynika, że jeszcze w tym tygodniu Jacek Krywult ma oficjalnie poprzeć Jarosława Klimaszewskiego - kandydata Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta miasta Bielska-Białej.

krywult, klimaszewski
Jacek Krywult ma poprzeć kandydaturę Jarosława Klimaszewskiego · fot. bielsko.info


Cztery lata temu na Zamku książąt Sułkowskich ubiegający się o reelekcję prezydent Jacek Krywult i szef bielskiej Platformy Obywatelskiej Jarosław Klimaszewski podpisali porozumienie, na mocy którego PO nie wystawiło swojego kandydata na prezydenta miasta Bielska-Białej i tym samym poparło kandydaturę Jacka Krywulta.

- Współpraca między PO a prezydentem trwa od 12 lat. Tak się składa, że te lata były dla naszego miasta bardzo dobre. Wystarczy zajrzeć do obiektywnych rankingów, w których jesteśmy w czołówce od wielu lat. Dobrze by było, żeby było tak dalej - mówił wówczas Jarosław Klimaszewski.

Już cztery lata temu spekulowano, że umowa między Jackiem Krywultem a Platformą Obywatelską może być odnowiona w 2018 roku, tylko w innej formie. Mówiono o tym, że w kolejnych wyborach Jacek Krywult poprze kandydata PO. I wszytko wygląda na to, że właśnie tak się stanie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że jeszcze w tym tygodniu obecny prezydent Bielska-Białej może oficjalnie poprzeć kandydaturę Jarosława Klimaszewskiego.

W wyborach samorządowych nie zabranie jednak Komitetu Wyborczego Wyborców Jacka Krywulta, który widnieje już na liście zarejestrowanych. Najprawdopodobniej prezydent Jacek Krywult będzie ubiegał się o mandat radnego. Sam zainteresowany ciągle nie udzielił komentarza w sprawie swojej samorządowej przyszłości.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.