bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 sierpnia 2018
  • 28 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 12815

[WIDEO] Awantura na Stadionie Miejskim! Interweniowała policja

Przed niedzielnym meczem BKS-u Stal Bielsko-Biała i Górala Żywiec doszło do przykrego incydentu. Kilkudziesięciu pseudokibiców obu drużyn wbiegło na murawę Stadionu Miejskiego.Do zdarzenia doszło jeszcze przed meczem. Grupa pseudokibiców z Żywca, próbując doprowadzić do konfrontacji, wybiegła na murawę i sprowokowała do takiego samego zachowania kibiców Stali. W kierunku murawy rzucono racę. Konieczna okazała się natychmiastowa interwencja policjantów. Mundurowi szybko i skutecznie przywrócili porządek na stadionie. Kibice wrócili do swoich sektorów.

Policjanci zabezpieczyli nagrania z monitoringu i analizują je pod kątem identyfikacji tych osób. Tuż po zakończeniu spotkania policjanci z katowickiego oddziału prewencji rozpoznali i zatrzymali dwóch 38-latków z Żywiecczyzny. Są oni podejrzewani o wtargnięcie na murawę stadionu i zakłócenie porządku. Dzisiaj usłyszą zarzuty, a o ich dalszym losie rozstrzygnie prokurator. Grozi im do 3 lat za kratami.Śledczy w dalszym ciągu analizują zapisy monitoringu, celem identyfikacji i rozpoznania pozostałych osób odpowiedzialnych za zakłócenie spokoju i odpalenie materiału pirotechnicznego. Sprawa ma charakter rozwojowy. Przypominamy, że ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych zakazuje wnoszenia i posiadania na stadionie, m. in. materiałów pirotechnicznych. Złamanie tego zakazu jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec sprawców przestępstwa sąd może orzec zakaz stadionowy.

Wideo: MrErkatv

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.