Wiadomości

  • 16 marca 2012
  • 26 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 4070

Miłość w Koenigshuette

Za nami:

Premierową, teatralną wersję niezrealizowanego dotąd scenariusza filmowego Ingmara Villqista "Miłość w Koenigshuette" będzie można zobaczyć w Teatrze Polskim.

Teatr Polski
Prapremiera "Miłość w Koenigshuette" odbędzie się 31 marca o godzinie 19.00 · fot. Teatr Polski


Teatralna wersja Miłości w Koenigshuette Ingmara Villqista to dzieło wyjątkowe oraz jedno z najważniejszych w dotychczasowym dorobku autora. Bardzo osobiste (autor urodził się w Chorzowie, który nazywał się dawniej Królewska Huta, niem. Koenigshuette), a przez związanie z tragicznymi wydarzeniami pierwszych powojennych miesięcy na Górnym Śląsku - niemal epickie, odkrywające epizody dziejów ciągle zbyt słabo obecne w polskiej pamięci zbiorowej.

Powojenny zamęt (ubecy, Wehrwolf, Rosjanie, milicjanci) stanowi jednak tylko tło dla niesamowitej historii głównego bohatera. Czy miłość śląskiego lekarza, doktora Jana Schneidera, ma jakąkolwiek szansę w tym świecie? O jaką miłość właściwe tu chodzi? Czy to śląskie Love Story czy Popiół i diament?

W rolach głównych Artur Święs i Anna Guzik, a wraz z nimi występują Bernard Krawczyk, Tomasz Lorek, Artur Pierściński, Grażyna Bułka, Kazimierz Czapla, Daria Polasik, Jerzy Dziedzic, Aleksander Pestyk, Kuba Abrahamowicz, Bożena Germańska, Magdalena Gera, Sławomir Miska , Adam Myrczek i Piotr Bułka.

Prapremiera spektaklu odbędzie się 31 marca o godzinie 19.00 na Dużej Scenie Teatru Polskiego.

Bilety w cenie: normalny 40zł, ulgowy 30zł, zbiorowy szkolny 17zł.

lik / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj