bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 sierpnia 2018
  • 24 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 7121

Za finansowe kłopoty Podbeskidzia zapłacą... najmłodsi piłkarze

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Każdy liczący się klub piłkarski szkoli dzieci już od wieku przeszklonego. Z takim właśnie zamysłem w 2016 roku powstał projekt "Przedszkolaki Podbeskidzia". Niestety działalność szkółki, w której pierwsze kroki piłkarskie stawiały maluchy z Bielska-Białej i okolic, została zawieszona. Powód? Kłopoty finansowe bielskiego klubu...

przedszkolaki podbeskidzia
Przedszkolaki Podbeskidzia · fot. bielsko.info


Projekt "Przedszkolaki Podbeskidzia" powstał w 2016 roku. Zajęcia były przeznaczone dla dzieci od 3 do 7 roku życia. Program miał na celu stworzenie dzieciom idealnych warunków do rozwoju sprawności fizycznej i umysłowej, poprzez zajęcia z piłką.

W czerwcu 2018 roku w dziesięciu grupach "Przedszkolaków Podbeskidzia" trenowało ponad 100 młodych piłkarzy. Niestety po przerwie wakacyjnej przedszkolaki nie wrócą do treningów. Na pierwszym po wakacjach posiedzeniu Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu p.o. prezesa TS Podbeskidzie, poinformował, że przedsięwzięcie "Przedszkolaki Podbeskidzia" zostaje czasowo zawieszone.

- W roku szkolnym 2018/2019 TS Podbeskidzie nie będzie kontynuowało projektu "Przedszkolaki Podbeskidzia". Jednocześnie oświadczamy, że na mocy podpisanego porozumienia pomiędzy TS Podbeskidzie, a BTS Rekord istnieje możliwość zapisania dzieci do grup uczestniczących w szkoleniu prowadzonym przez BTS Rekord - poinformował Andrzej Wyroba, koordynator projektu.

Oburzenia nie kryją rodzice dzieci. - Dlaczego nie spotkano się z nami w tej sprawie. Z pewnością można było wypracować rozwiązanie, które pozwoliłoby dzieciom kontynuować uczestnictwo w zajęciach. Działania klubu są niezrozumiałe - żali się Pani Anna, mama jednego z dzieci uczęszczających na zajęcia.

Sytuacja jest o tyle dziwna, że rodzicie dzieci każdego miesiąca uciszali opłatę za uczestnictwo ich pociech w zajęciach. Dlaczego postanowiono zrezygnować z projektu Przedszkolaki Podbeskidzia?

- Jest to projekt wartościowy dla klubu zarówno pod względem sportowym jak i marketingowym, ale został zawieszony z powodu zmian organizacyjnych w spółce, które wymuszają również reformę Przedszkolaków w aspekcie formalnym i finansowym, a także szkoleniowym. Planowane jest w przyszłości wznowienie działalności Przedszkolaków, ale celem będzie stworzenie z Przedszkolaków pierwszego etapu szkolenia przyszłych zawodników klubu - czytamy w komunikacie, który w piątek otrzymaliśmy od TS Podbeskidzie.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj