bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 sierpnia 2018
  • 18 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 14767

[WIDEO, ZDJĘCIA] Spenetrowali opuszczony budynek komendy policji

Członkowie grupy "Bunkry Bielsko i okolice" spenetrowali opuszczony budynek Komendy Miejskiej Policji przy ulicy Rychlińskiego. W tym roku obiekt zostanie wyburzony, a na jego miejscu powstanie parking.Budynek byłej Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej służył początkowo jako hotel pracowniczy. Później przez wiele lat był siedzibą bielskiej policji, która wyprowadziła się z niego w 2018 roku.

Członkowie grupy "Bunkry Bielsko i okolice", za zgodą miasta, spenetrowali obiekt. - W środku są cele dla zatrzymanych, spacerniak, pomieszczenia na broń, pokoje przesłuchań z lustrami weneckimi, sale zebrań i wiele, wiele innych kończąc na schronie w podziemiach głównego budynku - relacjonuje Dariusz Pabian, administrator grupy.

Spenetrowali opuszczony budynek komendy policji · fot. Bunkry Bielsko i okolice


Obiekt jest przeznaczony do rozbiórki. Budynki mają zostać wyburzone jeszcze w tym roku. Na miejscu byłej komendy ma stanąć nowy parking wielopoziomowy dla gości Stadionu Miejskiego.

- Serdecznie podziękowania dla Prezydenta Miasta Bielska-Białej, Miejskiego Konserwatora Zabytków, Wydziału Mienia Gminnego oraz Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej - kończy Dariusz Pabian.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.