bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 3136

Nocne działania GOPR Beskidy. Poszukiwania w Twardorzeczce

Wczoraj przed godziną 22.00 ratownicy GOPR Beskidy otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 42-letniego mieszkańca Twardorzeczki, który zadzwonił do rodziny i poinformował o zamiarze targnięcia się na własne życie. Około 200 metrów od miejsca zamieszkania, w górskim terenie, znaleziono jego telefon.

Po dotarciu na miejsce ratownicy przeprowadzili szczegółowy wywiad z rodziną zaginionego. Wyznaczono sektory poszukiwań. W teren udały się psy z przewodnikami (pies Szerpa z ratowniczką GOPR oraz pies Straży), a także zespoły przeszukujące teren metodą "szybkich trójek".

Ok godziny 03.30, wracający po przeszukania sektora zespół ratowników GOPR natknął się na zaginionego w rejonie jego miejsca zamieszkania. Po udzieleniu pierwszej pomocy został on przekazany ZRM.

W poszukiwaniach brało udział 26 ratowników GOPR. - Działania prowadziliśmy wspólnie z Grupa Poszukiwawczo Ratownicza OSP Lipowa (10 osób), JRG PSP Żywiec (8 osób) i OSP Ostre (6 osób) oraz z Policją i przedstawicielami innych służb. Dziękujemy za współpracę! - informuje GOPR Beskidy.

ab / bielsko.info, źródło: GOPR Beskidy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.