bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 5260

Studenci ATH pomogli wykonać portal zasilany energią słoneczną

Ciekawy projekt zrealizowało Koło informatyczne Reset ATH we współpracy z Gemini Park Bielsko-Biała oraz Fundacją Ludzie-Innowacje-Design. Przed wejściem do centrum handlowego, od ul. Bora-Komorowskiego, stanął zjawiskowy obiekt - Portal Słoneczny, mający za zadanie zwrócenie uwagi na poszanowanie środowiska naturalnego poprzez wykorzystanie energii słonecznej.

portal
Studenci ATH pomogli wykonać portal zasilany energią słoneczną · fot. ATH Bielsko-Biała


Pomysł i projekt należał do fundacji. Koło Reset zostało zaproszone do zaprojektowania oraz wykonania instalacji fotowoltaicznej i elektronicznej. W celu zminimalizowania pobieranej energii portal wyposażony jest w wyświetlacz informacyjny typu e-papier.

Oświetlenie stanowi kilkadziesiąt punktów LED, które w połączeniu z czujnikiem ruchu rozświetlają obiekt, zmieniając scenariusz w momencie przejścia przez niego. Gromadzona przez portal energia, umożliwia pracę ładowarek, oświetlenia oraz interaktywnych instalacji multimedialnych.

Projekt obejmuje także wykonanie strony internetowe na której znajdują się informacje na temat portalu. Strona hostowana jest na serwerach ATH. W projekcie wzięli udział: dr inż. Paweł Fałat, dr Łukasz Więcław, dr inż. Tomasz Gancarczyk.

ab / bielsko.info, źródło: ATH Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.