bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 sierpnia 2018
  • 3 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 21694

Usterka w układzie zasilania kolejki na Górze Żar. Ewakuowano turystów

Sześć zastępów straży pożarnej interweniowało na zboczach Góry Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Ratownicy ewakuowali turystów z wagoników kolei linowo-ternowej "Żar".

Trwa ewakuacja turystów z kolei linowo-ternowej "Ż
Ewakuacja turystów z kolei linowo-terenowej "Żar" - 2.08.2018 · fot. czytelnik


Kolej PKL na Górę Żar zatrzymała się w czwartek o 9.43. Przyczyną zatrzymania była usterka w układzie zasilania. PKL pracują nad jej usunięciem by jak najszybciej ponownie uruchomić kolej.

Ewakuacja pasażerów została przeprowadzona zgodnie z procedurami i trwała około 1,5 godziny. Najwięcej czasu zajęło przetransportowanie pasażerów na dół. Grupa pasażerów liczyła 74 osoby, wśród podróżujących koleją były osoby niepełnosprawne.

- Grupa pasażerów była liczna, a w wagonie były osoby niepełnosprawne. Dlatego ewakuacja wymagała dobrej koordynacji i współpracy między podróżującymi wagonem a służbami ratunkowymi. Wszyscy pasażerowie wykazali duże zrozumienie dla zaistniałej sytuacji i doskonale współpracowały z pracownikami PKL i służbami, wykonując ich polecenia. Dzięki temu ewakuacja została przeprowadzona bardzo sprawnie i szybko - mówi Jarosław Dajda, kierownik ośrodka Góra Żar PKL.

Loading...


W ewakuacji kolei uczestniczyły PSP z Żywca, OSP Międzybrodzie Żywieckie, OSP Międzybrodzie Bialskie i GOPR.

- W PKL obowiązują najwyższe standardy bezpieczeństwa. Każdego roku prowadzone są symulacje ewakuacji i ćwiczenia pracowników ze służbami. Przed sezonem letnim symulacja usterki z ewakuacją odbyła się na Górze Żar. Dzięki temu służby ratunkowe doskonale znały teren, wszyscy wiedzieli jak działać. Przeprowadziliśmy akcję bardzo sprawnie i w szybszym czasie niż przewidują to procedury bezpieczeństwa (czyli 2 godziny i 30 minut). Bardzo dziękujemy pasażerom za wyrozumiałość i doskonałą współpracę. Ustaliliśmy, że przyjadą ponownie nas odwiedzić. Duże podziękowania należą się też służbom ratunkowym - mówi Jarosław Dajda.

Góra Żar

BM, sid / bielsko.info, źródło: PKL

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.