bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 31 lipca 2018
  • 2 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 6994

Oddaj zbędne rzeczy na kiermasz, wspomóż dzieci z domów dziecka

W czwartek, 2 sierpnia o godzinie 10.00 w PSZOK-u (obok Gemini) odbędzie się inauguracja nowej inicjatywy Fundacji Arka - „Dajemy rzeczom drugie życie”. W ramach akcji przeprowadzona zostanie zbiórka niepotrzebnych rzeczy, zorganizowane zostaną ich kiermasze, a pozyskane środki przeznaczone zostaną dla dzieci z domów dziecka, świetlic środowiskowych i szkół na różnorodne zajęcia edukacyjne.
Partnerem akcji jest Zakład Gospodarki Odpadami - ZGO.

Daj rzeczom drugie życie


Arka będzie od uczestników zbierała niepotrzebne rzeczy (m.in. gry, zabawki, upominki, sprzęt sportowy i wiele innych) i raz w miesiącu w sobotę w PSZOK organizowany będzie charytatywny kiermasz.

- Cieszy nas możliwość organizowania akcji lokalnej, nowoczesnej i tradycyjnie łączącej tematykę ekologiczną z społeczną. Super, że możemy robić coś lokalnie, spotykając się z pozytywnym i ogromnym zainteresowaniem, a jeszcze możemy promować nowoczesne rozwiązania gospodarki zeroodpadowej - mówi Wojciech Owczarz. - Każdy z nas ma w domu niepotrzebne rzeczy. Wyrzucić szkoda, a zbiera się ich coraz więcej. Teraz proponujemy dobre rozwiązanie. Można je przywieźć do PSZOK, a my damy im drugie życie i jeszcze pomożemy potrzebującym dzieciom - dodaje.

- To naturalne, że dołączamy się do tej inicjatywy, która idealnie wpisuje się w ustaloną hierarchię postępowania z odpadami. Nowoczesna gospodarka odpadami to przede wszystkim zapobieganie powstawania odpadów u źródła, ponowne ich wykorzystywanie np. poprzez danie im „drugiego życia”, a dopiero później selektywna zbiórka oraz przekazanie odpadów do recyklingu - przekonuje Wiesław Pasierbek, Prezes Zarządu ZGO S.A. w Bielsku-Białej.

Wszyscy zainteresowani mogą przywozić rzeczy na akcję w godzinach pracy PSZOK. Rzeczy te będą gromadzone w zielonym kontenerze. Pierwszy Kiermasz Charytatywny odbędzie się 8 września w PSZOK-u (obok Gemini).

BM / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.