bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 30 lipca 2018
  • wyświetleń: 5334

Wyróżnienie dla Bielska-Białej za poprawę stanu środowiska

Działania samorządu Bielska-Białej w zakresie poprawy stanu środowiska naturalnego zostały w tym roku docenione przez Narodową Radę Ekologiczną, która przyznała naszemu miastu wyróżnienie w ramach Krajowej Nagrody Ekologicznej „EkoJanosik - Zielona Wstęga Polski”.

bielskobiala,biala,placratuszowy,ratusz,zabytek,drogarowerowa,rzeka,kwiaty,czerwiec,piatek,ilovebb,
Bielsko-Biała została wyróżnona "EkoJanosikiem


Celem nagrody jest wyróżnienie samorządów terytorialnych, podmiotów gospodarczych, placówek oświatowych oraz osób fizycznych za realizację działań mających istotny i znaczący wpływ na poprawę i stan środowiska naturalnego regionu oraz świadomości ekologicznej Polaków.

Przedmiotem oceny są zrealizowane i zastosowane w praktyce przedsięwzięcia sfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a które miały szczególny wpływ na region lub całe województwo.

Kryteria oceny merytorycznej przedsięwzięć Krajowej Nagrody Ekologicznej „EkoJanosik - Zielona Wstęga Polski” obejmują m.in.: uzyskany efekt ekologiczny i społeczny oraz efektywność ekonomiczną, wpływ na środowisko jako całość, ze szczególnym uwzględnieniem ponadregionalnego oddziaływania na środowisko, a także innowacyjność, nowoczesność, oryginalność.

- Wniosek o przyznanie nagrody w kategorii „samorząd” mogli złożyć Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska lub Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dlatego szczególnie cieszy Nas ta nagroda - powiedział zastępca prezydenta Przemysław Kamiński, który w imieniu władz miasta odebrał wyróżnienie.

Bielsko-Biała, Ekojanosik, nagroda

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.