bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 31 lipca 2018
  • wyświetleń: 14726

Foto-dnia: Plac w centrum miasta z błędem ortograficznym

Na ulicy Schodowej w Bielsku-Białej wiszą znaki informacyjne mające pomóc turystom dotrzeć w najciekawsze miejsca miasta. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zawierają poważne błędy.

Błędna tablica informacyjna na ulicy Schodowej
Ulica Schodowa w Bielsku-Białej · fot. sid / bielsko.info


Stanisław Wigura - polski konstruktor lotniczy, urodzony 9 kwietnia 1901 w Warszawie. Inżynier, lotnik i współzałożyciel zespołu konstrukcyjnego RWD. Szanowany wykładowca Politechniki Warszawskiej. Wraz z pilotem Franciszkiem Żwirką zwyciężył w międzynarodowych zawodach lotniczych Challenge 1932. To wydarzenie, które pozytywnie zapisało się w historii. Między innymi dlatego wiele dróg i placów w Polsce jest nazwanych od nazwisk lotników.

Błędna tablica informacyjna na ulicy Schodowej
fot. sid / bielsko.info


W Bielsku-Białej pl. Żwirki i Wigury mieści się u zbiegu ulic Zamkowej, Schodowej i Sikorskiego. W miejscu zwanym Zaułek przy ulicy Schodowej wisi tablica informująca o drodze, którą należy dojść m. in. do tegoż placu i na rynek. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że urzędnicy zaakceptowali błędną nazwę. Na tablicy nazwisko konstruktora widnieje napisane przez "ó", zamiast poprawnie "u".

W tym miejscu znajduje się tablica

BM, sid / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.