bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 27 lipca 2018
  • 30 lipca 2018
  • wyświetleń: 14297

[WIZUALIZACJE] Tak będzie wyglądał parking przy ulicy Kopernika

Wracamy do tematu budowy parkingu wielopoziomowego w rejonie bielskiej Starówki. Dzięki uprzejmości Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej publikujemy wizualizacje parkingu, którego budowa ma rozpocząć się w I kwartale 2019 roku.

Wizualizacje parkingu w rejonie ulic Kopernika i Cieszyńskiej · fot. MZD Bielsko-Biała


Kilka dni temu informowaliśmy o procedurze otwarcia ofert w przetargu na niwelację terenu wraz z jego utwardzeniem i budową drogi dojazdowej w ramach zadania "Budowa parkingu wielopoziomowego przy ulicy Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej". Więcej szczegółów w artykule "Parking w centrum miasta. Niebawem ruszą prace przygotowawcze".

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej poinformował naszą redakcję, że budowa parkingu wielopoziomowego przy ulicy Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej przewiduje powstanie 341 miejsc postojowych dla samochodów osobowych w tym 17 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Przewidziano również 5 stanowisk dla motocykli oraz 14 miejsc parkingowych dla rowerów. Na placu przed budynkiem parkingu zaprojektowano plac przeznaczony na 5 miejsc parkingowych dla autokarów.

parking kopernika
Projekt zagospodarowania terenu · fot. MZD Bielsko-Biała


- W celu wykorzystania istniejącej różnicy terenu, parking podzielono na dwa segmenty przesunięte względem siebie o pół kondygnacji. Takie rozwiązanie umożliwia "oszczędne" zagospodarowanie terenu. Komunikacja pomiędzy kondygnacjami odbywa się za pomocą pochylni o nachyleniu 13,0%. Komunikację pionową stanowią dwie klatki schodowe ewakuacyjne zlokalizowane w narożach budynku. Ilość kondygnacji parkingowych to 4 - poinformował Wojciech Waluś, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej.

Na przełomie sierpnia i września 2018 roku, zostanie złożony wniosek o wydanie pozwolenia na budowę parkingu wielopoziomowego, a po jego uzyskaniu możliwe będzie ogłoszenie przetargu nieograniczonego w celu wyłonienia wykonawcy robót. Rozpoczęcie robót jest możliwe w I półroczu 2019 roku.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.