bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 27 lipca 2018
  • wyświetleń: 10816

[ZDJĘCIA] Pożar przy ulicy Soplicy. Spłonął dom jednorodzinny

13 zastępów straży pożarnej gasiło dzisiaj w nocy pożar budynku mieszkalnego w Bielsku-Białej przy ulicy Jacka Soplicy.

Pożar przy ulicy Jacka Soplicy - 27.07.2018 · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Pożar został zgłoszony o godzinie 03.25. Kiedy zastępy przybyły na miejsce zdarzenia dach budynku był objęty w całości pożarem. Strażacy w pierwszej fazie działań podali dwa prądy wody na palący się dach oraz przeszukali wnętrze budynku, na szczęście nikogo nie było w środku.

Po przyjeździe kolejnych jednostek straży pożarnej podano prąd wody z drabiny mechanicznej na szybko rozprzestrzeniający się pożar pod przykryciem dachu wykonanego z blachy falistej. Budynek był wykonany w technologii domków kanadyjskich. Jedynie parter był murowany z cegieł i pustaków. Pozostała część wykonana z drewnianych ram, płyt OSB, płyt G-K, całość obita sidingiem.

Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych połaci dachu. Za pomocą pił pocięto blachę na mniejsze fragmenty i usunięto z dachu. Rozebrano również nadpalone belki i legary konstrukcji dachu. Wszystkie elementy palące się i tlące zostały przelane wodą. Pomieszczenia zostały oddymione i przewietrzone.

Spalony dom przy ulicy Jacka Soplicy - 27.08.2018 · fot. bielsko.info


Na miejscu w dalszym ciągu pracują zastępy celem sprawdzenia i dokonania ponownych pomiarów tlenku węgla po całkowitym oddymieniu. Przyczynę pożaru ustala policja.

Przy nadpalonym budynku pracują także policjanci z bielskiej komendy. Grupa dochodzeniowo-śledcza zabezpiecza ślady, zbierając materiał dowodowy. Przeprowadzane są szerokie czynności celem wszechstronnego wyjaśnienia okoliczności, w jakich doszło do tego zdarzenia.

pożar
Akcja gaśnicza przy ulicy Jacka Soplicy · fot. KMP Bielsko-Biała


Pożar przy ul. Jacka Soplicy - 27.07.2018 · fot. czytelnik Michał


Miejsce zdarzenia

ab, sid / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała, KM PSP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.