bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 marca 2012
  • wyświetleń: 1603

Pobili i ukradli klubowy szalik

Policjanci zatrzymali 22-letniego bielszczanina, który na ulicy zaatakował 16-latka wracającego wspólnie z ojcem z piątkowego meczu. Napastnik uderzył 42-letniego mężczyznę w głowę, a jego wspólnik ukradł nastolatkowi szalik drużyny, z którą sympatyzuje. Za rozbój zatrzymanemu grozi do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotnią noc tuż po północy w Bielsku-Białej na ul. Krasińskiego. Młody kibic wracał z piątkowego meczu pomiędzy drużynami TS Podbeskidzie i Korną Kielce. Wyjazd był zorganizowany, a kibice dotarli na miejsce autokarami.

Z bielskiego dworca 16-latka odebrał ojciec. Kiedy obaj szli w kierunku domu zaczepił ich nieznajomy mężczyzna żądając, aby nastolatek oddał mu szalik. Ojciec i jego syn nie reagowali na zaczepki, ignorując młodego mężczyznę.

Po chwili 42-latek poczuł uderzenie w tył głowy. Zauważył dwóch napastników. Kiedy szarpał się z jednym z nich, drugi obezwładnił jego syna i ukradł mu szalik drużyny, z którą sympatyzuje. Sprawcy wsiedli do zaparkowanego nieopodal nissana i odjechali z piskiem opon.

Policjanci rozpoczęli poszukiwanie napastników. Szybko ustalili, że związek z napadem może mieć 22-latek i jego o dwa lata młodszy kolega. Obaj sprawcy zostali zatrzymani. Starszy usłyszał już zarzuty rozboju, za co może mu grozić nawet do 12 lat za kratami. Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Młodszy ze sprawców został zwolniony.

Trwają czynności zmierzające do udowodnienia mu tego przestępstwa. Policjanci prowadzący postępowanie zapowiadają, że to tylko kwestia czasu.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.