Wiadomości

  • 11 marca 2012
  • 23 marca 2012
  • wyświetleń: 2827

Piosenki Wiery Gran w Teatrze

Za nami:

Teatr Polski zaprasza na spektakl "Postrzępione kalendarze - Piosenki Wiery Gran". Premiera odbędzie się 23 marca (piątek) o godzinie 20.00 (Scena pod Sceną).

Maria Suprun
23 marzec, "Postrzępione kalendarze - Piosenki Wiery Gran"


Będzie to autorski spektakl muzyczny Marii Suprun poświęcony przede wszystkim twórczości, ale też niezwykłej biografii artystki o unikatowym głosie, uważanej za jedną z najciekawszych wokalistek, jakie urodziły się w Polsce.

Wiera Gran (1916-2007) u progu kariery występowała m.in. z Ludwikiem Sempolińskim, Lodą Halamą, Mirą Zimińską. W czasie wojny Władysław Szpilman akompaniował jej w warszawskim gettcie. W połowie lat 50. stała się gwiazdą piosenki francuskiej, współpracowała wówczas z Charlesem Aznavourem i Jacques Brelem.

"Od zawsze fascynowała mnie atmosfera przedwojennych kawiarni. Śpiew i muzyka na żywo, sącząca się w tle... Kto chce, słucha... Wreszcie postanowiłam sama zrealizować taki projekt. Długo szukałam interesującego materiału aż wreszcie trafiłam na piosenki, których nie znałam wcześniej, śpiewane w oryginalny sposób, wyraźnie odbiegający od stylu innych ówczesnych piosenkarek. Ten tajemniczy głos należał do Wiery Gran. Jej nazwisko słyszałam po raz pierwszy. Śpiewała o miłości tak pięknie, taką barwą głosu, że dreszcz przechodził. Teraz, kiedy poznałam jej przejmującą biografię, wiem, że to właśnie jej repertuarem chcę się podzielić z publicznością. Zapewniam, warto."

Akompaniuje Paweł Fabrowicz.

lik / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj