bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 25 lipca 2018
  • 26 lipca 2018
  • wyświetleń: 6913

Szpital Miejski bez oddziału neurologicznego. Brakuje lekarzy

Kolejne problemy w Szpitalu Miejskim. Po tym jak na początku roku głośno było o kłopocie z funkcjonowaniem Izby Przyjęć, tym razem zawieszono funkcjonowanie oddziału neurologicznego. Powodem takiej decyzji jest niewystarczająca liczba lekarzy.

przemysław drabek
Briefing prasowy Przemysława Drabka · fot. bielsko.info


Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej zorganizował briefing prasowy w sprawie zawieszenia funkcjonowania oddziału neurologicznego w Szpitalu Miejskim.

- W mojej ocenie w sposób skandaliczny próbuje się ograniczyć działalność Szpitala Miejskiego w Bielsku-Białej - poinformował Przemysław Drabek. Radny i zarazem członek rady społecznej Szpitala Miejskiego poinformował, że projekt uchwały, która miała pozytywnie zaopiniować wniosek dyrektora placówki w sprawie zaprzestania działalności na oddziale neurologicznym, otrzymał drogą elektroniczną.

- Skandalem jest to, że w Bielsku-Białej o zdrowiu mieszkańców dyskutuje się przed internet. Przewodniczący rady społecznej szpitala i zarazem wiceprezydent miasta Przemysław Kamiński nie zwołał posiedzenia w tej sprawie. Uważam, że to trzeba bardzo poważnie przedyskutować - dodaje wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

przemysław drabek
Przemysław Drabek · fot. bielsko.info


Powodem zawieszenia funkcjonowania oddziału neurologicznego są poważne braki kadrowe. Aktualnie w Szpitalu Miejskim pracuje trzech lekarzy neurologów, przez co placówka nie jest w stanie prowadzić oddziału. Dyrektor placówki uspokaja, że pacjenci mogą korzystać z usług Szpitala Wojewódzkiego, w którym znajduje się neurologia.

- Szpital Wojewódzki nie udźwignie tego wszystkiego - uważa obecna na briefingu Ewa Żak, radna Sejmiku Województwa Śląskiego i zarazem inspektor ds. Kadr w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej.

- Oddział neurologiczny ma 33 łóżka. Już teraz mamy bardzo dużo pacjentów. Czasami jest 10 pacjentów powyżej stanu. Trudno, żeby pacjent po wylewie czy z udarem leżał na korytarzu. To jest niedopuszczalne - mówi Ewa Żak.

Ewa Żak
Ewa Żak · fot. bielsko.info


Głos w sprawie zabrał również radny miejski Bronisław Szafarczyk. Wiceprzewodniczący komisji zdrowia, polityki społecznej i sportu Rady Miejskiej wskazał na brak rzeczowej dyskusji.

- Chciałbym wyrazić jak największe zaskoczenie tym, że nie było dotychczas sygnałów, dotąd nie rozważaliśmy jakichkolwiek zmian w tym zakresie. Zostaliśmy zaskoczeni taką informacją, bez próby dyskusji i zwołania nadzwyczajnego posiedzenia komisji branżowej, którą reprezentuję. Najpierw trzeba wszystko przedyskutować, zapoznać się z wszystkimi uwarunkowaniami, potem zapoznać się z propozycjami poprawy sytuacji, bo zamykanie oddziału to ewidentna ostateczność - zaznaczył Bronisław Szafarczyk.

Bronisław Szafarczyk
Bronisław Szafarczyk · fot. bielsko.info


Propozycją Przemysława Drabka na rozwiązanie problemów opieki zdrowotnej w Bielsku-Białej jest utworzenie stanowiska Głównego Lekarza Miejskiego. Taka osoba miałby za zadanie koordynację działalności służby zdrowia na poziomie całego miasta niezależnie od organu prowadzącego.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.