bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 24 lipca 2018
  • wyświetleń: 2943

[ZDJĘCIA] Policjanci i strażacy odwiedzili kolejny obóz harcerski

Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej wraz z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej odwiedzili harcerzy, którzy wypoczywają na terenie ośrodka obozowego Hufca ZHP Ziemi Rybnickiej w Wapienicy.

Policjanci i strażacy odwiedzili kolejny obóz harcerski - 23.07.2018 · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Podczas spotkania strażacy i policjanci przeprowadzili zajęcia edukacyjne obejmujące sposób postępowania podczas możliwych zagrożeń mogących wystąpić na terenie obozu - ze szczególnym uwzględnieniem pożarów, gwałtownych wyładowań atmosferycznych i obfitych opadów deszczu oraz silnych podmuchów wiatru.

Dzielnicowy rejonu, na którym znajduje się obozowisko: mł. asp. Sławomir Grzesiuk przedstawił młodzieży praktyczne aspekty bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku, przede wszystkim odbywającego się poza miejscem stałego zamieszkania. Spotkanie uatrakcyjnił przewodnik policyjnego psa, asp. Dawid Stwora, która zapoznał harcerzy ze swoim czworonożnym partnerem Spartem. Opowiedział o specyfice tej szczególnej formy pełnienia służby, gdy partnerem policjanta jest pies.

Policjanci i strażacy odwiedzili kolejny obóz harcerski - 23.07.2018
Policjanci i strażacy odwiedzili kolejny obóz harcerski - 23.07.2018 · fot. KM PSP Bielsko-Biała


W drugiej części spotkania kpt. Jarosław Jędrysik przeprowadził instruktaż używania podręcznego sprzętu gaśniczego oraz postępowania w przypadkach zagrożenia, a asp. Adam Jędrysik zapoznał obozowiczów z pragmatyką służby w Państwowej Straży Pożarnej.

Było to 11 spotkanie bielskich strażaków i policjantów z harcerzami w te wakacje na terenie miasta i powiatu bielskiego. Łącznie we wszystkich spotkaniach wzięło udział ponad 600 osób. Ponadto funkcjonariusze KM PSP i KMP podczas wizyty zapoznali się z funkcjonowaniem leśnego obozowiska, w tym dróg dojazdowych dla ekip ratowniczych i miejsca bezpiecznego schronienia.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.