bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 lipca 2018
  • 8 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 14811

Tour de Pologne: już od południa będą utrudnienia w ruchu

Za nami:

8 sierpnia ulicami Bielska-Białej przejadą uczestnicy V etapu 75. Tour de Pologne. Etap rozpocznie się w Wieliczce, a meta wyścigu zostanie zorganizowana na wysokości terenów ZIAD przy al. Armii Krajowej. Choć przejazd kolumny reklamowej i kolarzy na terenie Bielska-Białej w ramach wyścigu przewiduje się pomiędzy godzinami 15:40 - 16:40, to utrudnienia w ruchu drogowym mogą wystąpić już od godziny 12.00.

tour de pologne
fot. bielsko.info


8 sierpnia od godz. 12.00 do godz. 17.00 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na ulicach: Górskiej, Żywieckiej, gen. Bora-Komorowskiego, al. gen. Władysława Andersa, al. Armii Krajowej, Karbowej, Kolistej.

Ulice: Gościnna, Aleja Armii Krajowej (od ul. Gościnnej do ul. Karbowej), Karbowa, Kolista (od ul. Karbowej do ul. Gościnnej) będą zamknięte dla ruchu pojazdów pomiędzy godzinami 11:00 - 17:00.
W związku z powyższym wjazd na parkingi przy ul. Karbowej możliwy będzie do godz. 11:00 ulicami Kolistą i Karpacką.

Utrudnienia w ruchu będą także spowodowane Sport Mini Tour de Pologne oraz Sport Mini Tour de Pologne Cup. Z tego powodu w Bielsku-Białej od godziny 11:00 z ruchu zostaną wyłączone ulice: Al. Armii Krajowej (od ul. Gościnnej), Karbowa, Kolista (pomiędzy Karbową a Gościnną) oraz Gościnna.

tour de pologne
Trasa 75. Tour de Pologne w Bielsku-Białej · fot. MZD Bielsko-Biała


Policjanci oraz służby organizatora, w celu zapewniania bezkolizyjnego przejazdu peletonu, będą porządkować ruch pieszy i kołowy. Podany czas utrudnień ze względu na specyfikę imprezy (dynamicznie przemieszczający się peleton) może ulec zmianie. Całkowite zamknięcie trasy przejazdu (poprzeczne oraz podłużne w stronę kolumny kolarskiej) nastąpi na około 1 godzinę przed przejazdem pilota głównego wyścigu. Policja zastrzega możliwość wcześniejszego zamknięcia ruchu z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa uczestników Tour de Pologne.

Autobusy obsługujące linie krzyżujące się z trasą wyścigu będą kursować bez zmian do momentu całkowitego ich zamknięcia przez policję. W momencie zatrzymania autobusów, dopuszcza się opuszczenie ich przez pasażerów lub oczekiwanie na kontynuację jazdy. Linie komunikacyjne, których trasa częściowo pokrywa się z przejazdem wyścigu kolarskiego na czas wyłączenia z ruchu poszczególnych ulic będą skrócone do przystanków na których istnieje możliwość zawrócenia i wykonania kursu powrotnego. Szczegółowe informacje będzie można uzyskać w dniu wyścigu pod numerem telefonu dyspozytora MZK (33) 814-34-09.

tour de pologne
Trasa Mini Tour de Pologne w Bielsku-Białej · fot. MZD Bielsko-Biała


- Prosimy, aby korzystanie z wymienionych dróg w podanych godzinach utrudnień ograniczyć do niezbędnego minimum wybierając trasy alternatywne. Zarówno do zmotoryzowanych, jak i pieszych uczestników ruchu drogowego apelujemy o ostrożność, wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy i służb porządkowych - informuje Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.