bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 20 lipca 2018
  • wyświetleń: 1636

Ponad 300 dzieci dzięki książkowej akcji poszło do kina

Kilkaset sprzedanych książek, zadowoleni czytelnicy i 300 szczęśliwych dzieci - trzecia edycja "Książka wspiera bohatera" zakończyła się sukcesem. Dzięki akcji organizowanej przez Fundację ARKA i Galerię Sfera, kolejny raz udało się spełnić dziecięce marzenia.

książka wspiera bohatera
fot. Galeria Sfera


W ramach wydarzenia "Książka wspiera bohatera", każdy mógł przynieść do Punktu Informacyjnego w Galerii Sfera książki, które stały się przedmiotem charytatywnego kiermaszu w dniach 29-30 czerwca - ceny egzemplarzy rozpoczynały się już od 1 zł.

To już trzecia akcja organizowana przed Fundację ARKA i Galerię Sfera, promująca środowisko i rozwój kulturalny, a zarazem budująca społeczne postawy. Tak jak dwie poprzednie edycje, cieszyła się dużym zainteresowaniem bielszczan.

książka wspiera bohatera
fot. Galeria Sfera


Środki zebrane podczas trzeciej edycji wydarzenia zapewniły wyjście do kina ponad 300 dzieciom, które odwiedziły kino Helios w Galerii Sfera. Dzięki wszystkim uczestnikom akcji i pomocy zaprzyjaźnionych osób po raz kolejny udało się udzielić realnej pomocy dzieciom z dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych, ale też promować społeczne postawy, zachęcać do rozwoju czytelnictwa i działań pro-ekologicznych zbierając niepotrzebne książki zyskujące "drugie życie".

- Bardzo cieszymy się z kolejnego dobrego wyniku, który osiągnęliśmy podczas trzeciego już charytatywnego kiermaszu w Galerii Sfera. Jako partner akcji "Książka wspiera bohatera", zawsze zachęcamy wszystkich naszych klientów do udziału w wydarzeniu, dzielenia się niepotrzebnymi książkami oraz szukania tytułów wzbogacających ich bibliotekę. W ten prosty sposób możemy wspólnie pomóc dzieciom, które najbardziej tego potrzebują - mówi Monika Magner, Dyrektor Galerii Sfera

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.