bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 20 lipca 2018
  • wyświetleń: 2148

Wsiedli za kółko po kielichu. Jeden z kierowców spowodował kolizję

W ostatnim czasie na drogach Bielska-Białej policjanci zatrzymali dwoje kierujących, którzy prowadzili swoje samochody pod wpływem alkoholu. Oboje stracili już prawo jazdy.

W poniedziałek mundurowi z bielskiej drogówki zatrzymali 29-letnią bielszczankę, która prowadziła samochód mając blisko promil alkoholu we krwi. W tym samym czasie, w innej części miasta kolejny patrol drogówki zatrzymał 33-letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który mając ponad jeden promil alkoholu we krwi spowodował kolizję drogową.

W przeszłości był on już karany za jazdę na podwójnym gazie. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności i długoletni zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo musi się on liczyć, z tym, że będzie musiał z własnej kieszeni pokryć wartość uszkodzonego pojazdu, gdyż w takich przypadkach ubezpieczyciel występuje z roszczeniem regresowym wobec nietrzeźwego sprawcy kolizji drogowej.

Przypominamy, że czas letnich wakacji to okres wytężonej pracy policjantów, których zwiększonej liczby należy spodziewać się na drogach.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.