bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 20 lipca 2018
  • wyświetleń: 4203

[WIDEO] Poziom ostrzegawczy na Białej. Sytuacja ma się poprawić

Dzisiejszy poranek powitał nas kolejnymi opadami deszczu. Poziom w lokalnych rzekach, w tym Białej, ponownie rośnie. Na szczęście deszcz ma powoli ustępować, a w piątek po południu zza chmur może nawet wyjrzeć słońce.W ciągu kilku ostatnich godzin poziom wody w rzece Białej znów wzrósł i rano przekroczył wartości ostrzegawcze. Aktualnie po porannych opadach lustro wody na wodowskazie w Mikuszowicach dochodzi do 182 centymetrów (godzina 6.00).

W związku z opadami deszczu podczas minionej doby odnotowano osiem interwencji. Strażacy usuwali powalone konary drzew z ulicy gen. Mieczysława Boruty-Spiechowicza i Kamienickiej w Bielsku-Białej oraz z ulicy Janowickiej w Janowicach. Ponadto wypompowywano wodę pięciu zalanych piwnic budynków mieszkalnych.

Na szczęście opady deszczu mają ustąpić dziś przed południem. Nad południe Polski dociera cieplejsza masa powietrza z północnego-zachodu.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.