bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 19 lipca 2018
  • wyświetleń: 3055

Deszcz nie ustępuje. Strażacy odnotowali już wiele interwencji

Bielska straż pożarna już kilkanaście razy interweniowała w związku z intensywnymi opadami deszczu na Podbeskidziu.

W ciągu minionej doby strażacy byli zadysponowani do usunięcia zwisających konarów przy ulicy Górskiej. Podobne zdarzenie miało miejsce przy ulicy Broniewskiego, gdzie nadłamany konar zwisał bezpośrednio nad chodnikiem. Działania zastępu PSP polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, a następnie usunięciu niebezpiecznie zwisających konarów. Strażacy byli również wzywani do powalonego na ulice Kamienicką drzewa.

W trakcie akcji w budynku przy ulicy Spółdzielców, strażacy wypompowywali wodę z zalanego pomieszczenia firmy telekomunikacyjnej. Ze względu na ciągły napływ wody do pomieszczenia udrożniono studzienkę na zewnątrz budynku.

Strażacy interweniowali także w miejscowościach powiatu bielskiego. Jedną z interwencji strażacy prowadzili w Starej Wsi. Działania zastępu OSP polegały na pomocy w zabezpieczeniu posesji przed zalewaniem napływającą wodą opadową. Wykopano rowy, które umożliwiły odpływ wody w bezpieczne miejsce. Wypompowano także około 2 m3 wody z zalanej piwnicy budynku mieszkalnego.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.