bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 19 lipca 2018
  • wyświetleń: 4883

[WIDEO] Pijany kierowca zatrzymany dzięki czytelnikowi Bielskich Dróg

W poniedziałek, 16 lipca około godziny 14.00 w bielskich Komorowicach doszło do zatrzymania pijanego kierowcy Alfy Romeo. Informację o nietrzeźwym kierującym przekazał policji redaktor portalu Bielskie Drogi, do którego wpłynęła wiadomość od czytelnika.Tuż przed godziną 14.00 do redakcji portalu Bielskie Drogi trafiła informacja, że przy ul. Katowickiej ma stać zaparkowany samochód marki Alfa Romeo, a jego kierowca może być pijany. Świadek poprosił o interwencję w tej sprawie, ponieważ nie miał możliwości wykonania połączenia telefonicznego i powiadomienia służb.

Po dotarciu na miejsce redaktora Bielskich Dróg, kierowca Alfy Romeo właśnie ruszał. - Już po pierwszych kilku metrach wiedzieliśmy, że to zgłoszenie nie jest głupim żartem. O zaistniałej sytuacji natychmiast powiadomiliśmy dyżurnego miejskiego, który skierował patrol pod wskazane miejsce. Szczęśliwie funkcjonariusze byli w pobliżu i po półtorej minuty od zgłoszenia, udało się zatrzymać podejrzaną Alfę Romeo - relacjonuje redaktor portalu Bielskie Drogi.

Kierowca wydmuchał 1,40 mg/l, czyli ok. trzy promile. Był tak pijany, że po wyjściu z samochodu miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi. Policjanci prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie, która już niebawem trafi przed oblicze sądu.

- Cieszymy się, że ktoś obdarzył nas takim zaufaniem, że skierował do nas tego typu zgłoszenie. Wszystko skończyło się szczęśliwie, bo nikt nie zginął, a pijany kierowca trafił tam gdzie jego miejsce. Niemniej jednak przypominamy, że tego typu zgłoszenia należy kierować bezpośrednio do odpowiednich służb - w tym przypadku policji pod numer alarmowy 112. Do nas informacja trafiła mailem dosłownie kilka minut wcześniej i szczęśliwie udało się ją w porę odczytać. Policjanci mają dużo lepszą możliwość reakcji - apelują redaktorzy Bielskich Dróg.

BM, sid / bielsko.info, źródło: bielskiedrogi.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.