bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 16 lipca 2018
  • wyświetleń: 3527

Wydział Promocji Miasta zawiózł nad Bałtyk wagonik kolei linowej

W dniach 13-15 lipca Wydział Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej zorganizował już po raz dziewiętnasty imprezę promocyjną pod nazwą "Bielsko-Biała i Beskidy w Ustce". Urzędnicy do Ustki... stary wagonik Kolei Linowej "Szyndzielnia".

Bielsko-Biała i Beskidy w Ustce - 13-15.07.2018 · fot. LOT Beskidy


Impreza "Bielsko-Biała i Beskidy w Ustce" rozpoczęła się w piątek 13 lipca. W Bałtyckim Centrum Kultury w Ustce odbył się wernisaż wystawy znanej bielskiej charakteryzatorki i pedagoga Beaty Bojdy pt.: "Etno by Beata Bojda".

Na promenadzie obok sceny odbył się happening malarski dla dzieci "fb #namalujswojemarzenia razem z nami - każdy jest artystą". Wydarzenie poprowadziła bielska artystka Magdalena Kapela.

W sobotę i niedzielę w sali kinowej Domu Kultury w Ustce zorganizowany został pokaz filmów animowanych dla dzieci - Reksio, Bolek i Lolek i innych powstałych w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

Na estradzie wystąpiły zespoły muzyczne PoPieronie. Kamuflaż, Zespół Rewiowo-Taneczny Mażoretek GRACJA, Kapela góralska Wałasi oraz BB VOCAL GROUP w programie "100 lat polskiej piosenki". Była również zabawa taneczna z zespołem Kamuflaż.

W ramach imprezy rozegrano XVI. Międzynarodowy Turniej Piłki Plażowej o Puchar Przewodniczącego Euroregionu Beskidy. Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji poprowadził gry i zabawy dla dzieci i młodzieży.

W Ustce nie mogło zabraknąć punktu informacji o mieście i regionie obsługiwanego przez Miejskie Centrum Informacji Turystycznej, przy współpracy pracowników Wydziału Promocji Miasta i przedstawicieli powiatów uczestniczących w imprezie.

Jedną z największych atrakcji imprezy w Ustce była prezentacja jedynego, zachowanego modelu Fiata 126p - Lekkiego Pojazdu Terenowego - z Muzeum Fiata 126p im. Ryszarda Dziopaka. Można było także zobaczyć wagonik Kolejki Linowej "Szyndzielnia" oraz spotkać przechadzającą się maskotkę Reksia.

ab / bielsko.info, źródło: LOT Beskidy

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.