bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 16 lipca 2018
  • wyświetleń: 6452

Kupili replikę CKM-u i wstawili do jednego z bielskich bunkrów

Kilka tygodni temu opiekunowie bielskich bunkrów posprzątali teren wokół jednego ze schronów. Tym razem z własnych środków zainwestowali w replikę ciężkiego karabinu maszynowego.

CKM w jednym z bielskich schronów · fot. materiały prasowe


Z pewnością pamiętacie o grupie miłośników historii, którzy w czerwcu uporządkowali jeden ze schronów na wzgórzu Trzy Lipki. O tej inicjatywie pisaliśmy w artykule "Jak zapowiedzieli, tak zrobili! Uporządkowano jeden ze schronów".

Nie trzeba było czekać długo na kolejne działania. Tym razem opiekunowie bielskich bunkrów z własnych środków zakupili replikę ciężkiego karabinu maszynowego. - Będzie ona za jakiś czas do obejrzenia w obiekcie nr 19 na Trzech Lipkach w Bielsku-Białej - mówi Dariusz Pabian z grupy "Bunkry Bielsko i okolice".

Miłośnicy lokalnej historii nie chcą na tym poprzestawać. W planach już mają odtworzenie okopów jednego ze schronów w Bielsku-Białej. Być może pieniądze na ten cel będą starali się z Budżetu Obywatelskiego.

Trzymamy kciuki za dalsze działania grupy!

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.