bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 16 lipca 2018
  • wyświetleń: 5307

Nowy plan zagospodarowania dla Lipnika. Ratusz czeka na wnioski

Po wielu miesiącach próśb mieszkańców Lipnika, miasto przystąpiło do sporządzenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla dzielincy. Do 27 lipca mieszkańcy mają czas na składanie swoich wniosków w sprawie utworzenia nowego dokumentu planistycznego dla rejonu w pobliżu składowiska odpadów komunalnych.

zagospodarowanie, plan
Uchylony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego · fot. Facebook Smrodek Bielsko


- Kiedy odbyło się pierwsze spotkanie w Radzie Osiedla Lipnik, blisko 3 lata temu, na którym zaprezentowano Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego z ulokowaną strefą przemysłową w rejonie ulicy Krakowskiej, sprzeciw lokalnej społeczności był tak duży, że sprawa wydawała się bardzo prosta. Mieszkańcy jasno wyartykułowali swoje oczekiwania w stosunku do władz miasta. Nie chcemy kruszarni, ani strefy przemysłowej, gdyż jej lokalizacja w ocenie ludzi mieszkających w okolicy, może zagrażać zdrowiu w przypadku przedsięwzięć oddziaływających na środowisko. Co więcej, jej ulokowanie na wzgórzu jest nietrafione i niezgodne ze studium - informuje na swojej stronie Rada Osiedla Lipnik.

Przypominamy, że Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach uchylił istniejący Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, wykazując jego nieprawidłowości. Dokument zostanie przygotowany zatem od nowa.

Zainteresowani mogą składać wnioski do planu miejscowego na piśmie w terminie do 27 lipca. Wniosek powinien zawierać nazwisko, imię, nazwę i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy.

- Wnioski można składać tylko do 27 lipca 2018 r.na biuro podawcze w ratuszu. Można też je wrzucić do skrzynki Rady Osiedla Lipnik do 26 lipca 2018r. w Domu Kultury - zostaną one przekazane do ratusza - informuje RO Lipnik.

Rada Osiedla przygotowała wniosek, który można pobrać ze strony internetowej i po wypełnieniu danych złożyć w Urzędzie Miejskim.

ab / bielsko.info, źródło: Rada Osiedla Lipnik

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.