bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 16 lipca 2018
  • wyświetleń: 4849

[ZDJĘCIA] Policjanci świętowali przed swoją nowoczesną siedzibą

Bielscy policjanci wspólnie z mundurowymi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji, uczcili obchody 99. rocznicy powstania policji. W uroczystym apelu uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych i instytucji oraz duchowni.

Policjanci świętowali przed swoją nowoczesną siedzibą - 13.07.2018 · fot. bielsko.info


Uroczyste obchody Święta Policji odbyły się w siedzibie nowej Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przy ul. Wapiennej 45. Uroczystość połączona była z nadaniem awansów dla wyróżniających się stróżów prawa. Nowe pagony założyło ponad 200 funkcjonariuszy bielskiego garnizonu. Ponadto trzech policjantów zostało uhonorowanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalami za długoletnią służbę. Złoty medal otrzymał asp.szt. Paweł Cebrat, natomiast srebrnymi medalami uhonorowani zostali: asp.szt. Marek Janiczak oraz sierż.szt. Krzysztof Święczyk. Podziękowania w imieniu awansowanych i wyróżnionych złożył asp. Wiesław Witos.

Doniosłym momentem uroczystości były wyróżnienia i podziękowania za współpracę złożone na ręce przedstawicieli władz wojewódzkich oraz samorządowych z Bielska-Białej i powiatu bielskiego. W czasie apelu Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztof Herzyk podziękował osobom, które szczególnie troszczą się o sprawy bezpieczeństwa w mieście i powiecie, m.in. I Wicewojewodzie Śląskiemu, Prezydentowi Bielska-Białej i Staroście Bielskiemu, Burmistrzom oraz Wójtom. Szczególne podziękowania złożył Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotrowi Kuci za osobiste zaangażowanie w poprawę warunków pracy i służby pracowników i policjantów bielskiego garnizonu.

Policjanci świętowali przed swoją nowoczesną siedzibą - 13.07.2018
Policjanci świętowali przed swoją nowoczesną siedzibą - 13.07.2018 · fot. bielsko.info


Podziękował także wszystkim policjantkom i policjantom za ich ciężką i ofiarną służbę. Odrębne podziękowania skierował do pracowników cywilnych Policji.

Po mianowaniach głos zabrali zaproszeni goście, w tym I Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz, Wicestarosta Bielski Grzegorz Szetyński oraz Zastępca Prezydenta Miasta Bielska-Białej Waldemar Jędrusiński. Na zakończenie uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia podziękował policjantom za ich ofiarną służbę. Złożył także podziękowania rodzinom policjantów za wyrozumiałość i wsparcie, którego udzielają na co dzień najbliższym.

Zgromadzeni goście mogli obejrzeć "od środka" najnowocześniejszy w kraju budynek bielskiej komendy, który został oddany do użytku w maju tego roku. Z zaproszenia tego skorzystali: Patryk Dawid i Michał, którzy pragną założyć policyjny mundur. Ich marzenia są odległe ze względu na niepełnosprawność, ale dzisiaj - dzięki policjantom - choć przez chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi stróże prawa. Z bliska przyjrzeli się pracy mundurowych i zwiedzili bielską komendę.

Policjanci świętowali przed swoją nowoczesną siedzibą - 13.07.2018
Policjanci świętowali przed swoją nowoczesną siedzibą - 13.07.2018 · fot. bielsko.info


- Ten wyjątkowy dzień, zarówno dla młodych sympatyków niebieskich mundurów, jak i policjantów, z którymi się spotkali, na długo zapadnie w pamięci. Życzymy Patrykowi, Dawidowi i Michałowi dużo zdrowia i uśmiechu, a także jeszcze wielu spełnionych marzeń. Cieszymy się, że mogliśmy spełnić choć jedno z nich! - informują bielscy policjanci.

Obchody Święta Policji w Bielsku-Białej uświetnił występ policyjnej orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.