bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 lipca 2018
  • wyświetleń: 4213

Przemysław Koperski nie będzie kandydował na prezydenta miasta

SLD Lewica Razem szykuje się do tegorocznych wyborów samorządowych. Lewica wystawi swoich kandydatów do Sejmiku Województwa Śląskiego, Rady Powiatu Bielskiego oraz Rady Miejskiej w Bielsku-Białej. SLD zaproponuje również kandydata na prezydenta miasta Bielska-Białej. Nie będzie nim Przemysław Koperski.

koperski
Przemysław Koperski nie będzie kandydował na prezydenta miasta · fot. mat. prasowe


- Mamy już uzgodnione listy do Sejmiku w okręgu bielskim. W Bielsku-Białej pracujemy jeszcze nad listami do Rady Powiatu i Rady Miejskiej - mówi Przemysław Koperski, lider SLD w Bielsku-Białej.

Podobnie jak cztery lata temu lewica zaproponuje kandydata na prezydenta Bielska-Białej. Wiele osób podejrzewało, że będzie nim Przemysław Koperski, jednak on sam już oficjalnie potwierdza, że nie będzie walczył o fotel prezydenta miasta.

- Obecna ustawa określa, że albo ktoś startuje do Sejmiku albo w wyborach gminnych. W związku z tym, że zostałem rekomendowany w wyborach do Sejmiku, to kandydatem na prezydenta miasta na pewno nie będę - poinformował Przemysław Koperski.

SLD Lewica Razem planuje przedstawić swoich kandydatów tuż po oficjalnym początku kampanii wyborczej. Lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Bielsku-Białej wierzy, że lewica osiągnie lepszy wynik niż cztery lata temu.

- Uważam, że to dzieje się w Polsce ma również odzwierciedlenie w Bielsku-Białej. W poprzednich wyborach bielszczanie zagłosowali na inne ugrupowania. Teraz mam nadzieje, że wyborcy zmęczeni walką pomiędzy PiS-em i PO wybiorą osoby, których znają i do których mają zaufanie. To będzie lista SLD Lewica Razem - podsumowuje Przemysław Koperski

W 2014 roku w wyborach do Rady Miejskiej w Bielsku-Białej komitet SLD Lewica Razem osiągnął 5,06% poparcia. Na kandydata lewicy na prezydenta miasta zagłosowało 4,03% osób.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.