Wiadomości

  • 5 marca 2012
  • 23 marca 2012
  • wyświetleń: 3357

Koncert Chóru Pustovalova

Za nami:

23 marca (piątek) Bielskie Centrum Kultury Dom Muzyki zaprasza na koncert Chóru Alexandra Pustovalova. Początek koncertu o godzinie 19.00.

chór Pustovalova
23 marzec, koncert Chóru Alexandra Pustovalova w BCK


Dyrektor chóru Alexander PUSTOVALOV urodził się w 1937 r. w Leningradzie, obecnie Sankt Petersburg. W swoim rodzinnym mieście zdobył bardzo rozległe wykształcenie muzyczne. Jego wykładowcami byli profesorowie o światowej sławie.

Swoją karierę artystyczną rozpoczął w ówczesnej Armii Czerwonej, gdzie przez 25 lat prowadząc chór, zdobył niezliczoną ilość medali i odznaczeń za wielkie osiągnięcia na niwie kultury, oraz stopień pułkownika. Z Chórem Armii Czerwonej odwiedził niemalże cały świat, wszędzie wzbudzając zachwyt i uznanie. W tym okresie prowadził chóry w Rydze oraz w Kijowie.

Po rozpadzie ZSRR, wszystkie byłe Republiki powołały własne armie, ubrane we własne mundury, gdzie siłą rzeczy powstały oddzielne chóry z narodowym repertuarem.

Alexander Pustovalov chcąc kontynuować stworzoną przez siebie artystyczną drogę chóru Armii Czerwonej, zaangażował najlepsze głosy z wielu miast byłego ZSRR, powołał do życia chór sygnowany własnym nazwiskiem.

Ideą słynnego dyrygenta jest ochrona przed zapomnieniem najpiękniejszych pieśni wojskowych, ludowych i popularnych. Również sceniczne kostiumy są wiernymi kopiami historycznych mundurów Armii Czerwonej.

Bilety w cenie 120 zł.

lik / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj