bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 lipca 2018
  • wyświetleń: 3425

[ZDJĘCIA] Nowy sprzęt dla bielskich Ochotniczych Straży Pożarnych

W Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie, podczas którego przekazano wysokiej klasy sprzęt ratowniczy jednostkom OSP działającym w naszym mieście.

Nowy sprzęt dla bielskich Ochotniczych Straży Pożarnych - 12.07.2018 · fot. UM Bielsko-Biała


Gmina Bielsko-Biała po zebraniu zapotrzebowania z poszczególnych jednostek, złożyła wniosek do Ministerstwa Sprawiedliwości na dofinansowanie zakupu sprzętu gaśniczego, medycznego i urządzeń ratownictwa. Po rozpatrzeniu wniosku, podpisano stosowną umowę na zakup 4 defibrylatorów LIFEPAK 1000 oraz 8 zestawów ratownictwa medycznego PSP R1 z szynami Kramera i deską Iron Duck. Zakup był możliwy dzięki środkom z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości przy wkładzie własnym Gminy.

przekazania sprzętu przedstawicielom jednostek dokonali zastępca prezydenta Waldemar Jędrusiński oraz wiceprezes Oddziału Miejskiego Związku OSP RP w Bielsku-Białej dh Czesław Jurewicz.

Sprzęt przekazany w użytkowanie:
  • defibrylator - OSP Hałcnów, OSP Komorowice Śląskie, OSP Lipnik, OSP Straconka
  • zestaw ratownictwa medycznego PSP R1 z szynami Kramera i deską - OSP Hałcnów, OSP Komorowice Śląskie, OSP Lipnik, OSP Straconka, OSP Kamienica, OSP Komorowice Krakowskie, OSP Mikuszowice Śląskie, OSP Stare Bielsko.


Sprzęt będzie stanowił wyposażenie pojazdów pożarniczych ochotniczych straży pożarnych miasta Bielska-Bia

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.