bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 lipca 2018
  • wyświetleń: 1963

Bielscy strażacy sprawdzili stan bezpieczeństwa w obozie harcerskim

Bielscy strażacy i policjanci dokonali kontroli obozu harcerskiego znajdującego się na terenie powiatu bielskiego. Strażacy realizują polecenia Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej związane ze wzmocnieniem bezpieczeństwa na obozach harcerskich.

strażacy, harcerze
Bielscy strażacy sprawdzili bezpieczeństwo obozu harcerskiego · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Strażacy wraz z policjantami pojawili się na obozie harcerskim zorganizowanym na terenie Jaworza. To skutek ubiegłorocznych wydarzeń w Suszku, kiedy podczas wichury zginęły dwie harcerki. Ścisłą współpracę pomiędzy służbami zawiązano w ramach działań zwiększających poziom bezpieczeństwa uczestników obozów wakacyjnych, utrzymywania kontaktu z właściwymi terenowo służbami ratunkowymi.

Współdziałanie służb ma służyć wypracowaniu i zapewnieniu bezpieczeństwa wypoczywającym dzieciom. Z uczestnikami obozu przeprowadzono krótkie szkolenie na wypadek wystąpienia zjawisk niebezpiecznych, w tym próbną ewakuację do miejsca bezpiecznego oraz przygotowanie miejsca bezpiecznej ewakuacji w razie zagrożenia.

W trakcie spotkania przeprowadzono pogadankę z młodzieżą dotyczącą zasad bezpieczeństwa z uwzględnieniem bezpieczeństwa pożarowego, zaprezentowano również sprzęt gaśniczy. Dla bielskich strażaków sprawa bezpieczeństwa osób wypoczywających na terenie naszego powiatu jest traktowana priorytetowo. W trakcie wizytacji prowadzone są rozmowy z osobami odpowiedzialnymi za organizację wypoczynku. Strażacy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej uwrażliwiali uczestników obozu na wystąpienia możliwych niebezpieczeństw.

strażacy, harcerze
Bielscy strażacy sprawdzili bezpieczeństwo obozu harcerskiego · fot. KM PSP Bielsko-Biała

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.