bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 12 lipca 2018
  • wyświetleń: 4240

Kandydatura Przemysława Drabka raczej nie jest zagrożona

W piątek prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że w wyborach samorządowych nie będą mogły startować osoby piastujące wysokopłatne stanowiska w spółkach Skarbu Państwa. Pod znakiem zapytania stanęła kandydatura Przemysława Drabka, który jesienią miał ubiegać się o urząd prezydenta miasta Bielska-Białej. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej jest dyrektorem jednej ze spółek Skarbu Państwa.

przemysław drabek
Przemysław Drabek - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej · fot. przemyslawdrabek.pl


W miniony piątek na konferencji prasowej prezes Jarosław Kaczyński przedstawił nową decyzję władz Prawa i Sprawiedliwości. Wynika z niej, że osoby związane ze spółkami Skarbu Państwa nie będą mogły kandydować w wyborach samorządowych. Więcej o sprawie pisaliśmy w artykule "Przemysław Drabek nie wystartuje w wyborach samorządowych?"

W środę do sprawy odniosła się rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości.Dziś rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości była już bardziej powściągliwa w deklaracjach. - Rzeczniczka PiS podkreśliła, że jeżeli kandydaci partii zdobędą mandat radnego w wyborach samorządowych, to "automatycznie" zrezygnują z pracy w spółkach Skarbu Państwa - informuje portal onet.pl.

Z ustalonych przez nasz portal informacji wynika, że zarobki Przemysława Drabka w spółce Centrum Biurowe Plac Grunwaldzki w Katowicach nie są na tyle duże, żeby jego kandydatura na prezydenta miasta mogła być zagrożona.

Ostateczny kształt list wyborczych ma zatwierdzić komitet polityczny PiS. Decyzje partii powinniśmy poznać w najbliższych dniach.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.