bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 12 lipca 2018
  • wyświetleń: 2514

Przed Tour de Pologne przejedzie parada rowerowa dzieci

Mini Tour de Pologne to wyjątkowe wydarzenie rowerowe dla najmłodszych, które już od ponad dekady towarzyszy naszemu narodowemu wyścigowi kolarskiemu Tour de Pologne UCI WorldTour. Najmłodsi cykliści będą mogli wziąć udział w rowerowej paradzie. Trwają zapisy!

tour de pologne
fot. Szymon Gruchalski


Najmłodsi, w wieku lat 7-12, wystartują w rowerowej paradzie w towarzystwie ambasadorów Kinder+Sport - Moniki Pyrek, Pawła Korzeniowskiego, Piotra Gruszki czy też Sebastiana Świderskiego. Warto podkreślić, że każde dziecko biorące udział w paradzie otrzyma pakiet startowy złożony z czapeczki, koszulki oraz bidonu kolarskiego, a po przekroczeniu linii mety zostanie nagrodzone unikatowym medalem.

- Zmieniliśmy formułę wydarzenia z tradycyjnego wyścigu na paradę rowerową, ponieważ zależy nam aby dwa kółka kojarzyły się najmłodszym z dobrą zabawą i świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu - mówi Agata Lang, Dyrektor Wyścigu, organizator wydarzenia.

Kinder+Sport Mini Tour de Pologne odbędzie się w pięciu miastach etapowych 75. Tour de Pologne:
[url=]4 sierpnia, Kraków
5 sierpnia, Katowice
6 sierpnia, Zabrze
7 sierpnia, Szczyrk
8 sierpnia, Bielsko-Biała[/url]

Długość tras parady wyniesie od 3 do 4 kilometrów, a jedyne co musi mieć ze sobą uczestnik parady to rower, kask i uśmiech.

Jednak na tym nie koniec! Dla dzieci bardziej doświadczonych (11-14 lat), zrzeszonych w klubach, z licencjami, odbędzie się wyścig kolarski - Kinder+Sport Mini Tour de Pologne CUP. Oprócz zwycięstw etapowych stawką będzie miejsce w klasyfikacji generalnej! Czołowe trójki zawodników i najlepsza drużyna nagrodzone zostaną na podium w Bukowinie Tatrzańskiej, a więc tam, gdzie 10 sierpnia skończy się 75. edycja naszego narodowego wyścigu.

Lista nazwisk kolarzy, którzy zaczynali zmagania w Mini Tour de Pologne jest imponująca: Michał Kwiatkowski, Katarzyna Niewiadoma, Katarzyna Pawłowska, ale też najmłodsze pokolenia. Wychowankami naszego wyścigu są w zasadzie wszystkie największe nadzieje polskiego kolarstwa:
  • brązowy medalista mistrzostw świata juniorów na szosie, Bergen 2018, Filip Maciejuk;
  • mistrz świata w kolarstwie torowym, w olimpijskiej konkurencji Omnium, Szymon Sajnok;
  • szosowy mistrz Europy juniorów 2015 i mistrz Europy 2017 na torze, w wyścigu punktowym, Alan Banaszek.


Warto podkreślić, że w trakcie całego cyklu Kinder+Sport dzieci i młodzież korzystać będą z oprawy Tour de Pologne UCI World Tour, co czyni wydarzenie absolutnie wyjątkowym! Zapisy do udziału w paradzie oraz wyścigach przyjmowane są do 27 lipca przez stronę: www.minitourdepologne.pl oraz w biurze zawodów w dniu wyścigu, o ile nie zostanie przekroczony limit dostępnych miejsc.

Udział w Kinder+Sport Mini Tour de Pologne jest całkowicie bezpłatny. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki.

tour de pologne

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.