bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 11 lipca 2018
  • wyświetleń: 5092

Trwa rewitalizacja willi Sixta. Powstanie tam m.in. klub seniora

Wiosną rozpoczęła się rewitalizacja jednej z najpiękniejszych budowli w Bielsku-Białej. Po remoncie w willi Teodora Sixta swoją działalność będzie prowadził Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W reprezentatywnym budynku powstanie m.in. klub seniora.

willa sixta
Willa Teodora Sixta przy ulicy Mickiewicza · fot. bielsko.info


W willi Teodora Sixta utworzony zostanie m.in. klub seniora. Prowadzone będą m.in. zajęcia grupowe z rehabilitantem, zajęcia mające na celu zagospodarowanie wolnego czasu, rozwijające indywidualne umiejętności i zainteresowania (np. rękodzieło, taniec, zajęcia muzyczne, majsterkowanie, gry towarzyskie), zajęcia edukacyjne - pierwsza pomoc, nauka obsługi komputera i korzystania z Internetu, tworzenie grup samopomocowych, pomoc psychologiczna, spotkania integracyjno-kulturalne, warsztaty prozdrowotne - spotkania z lekarzem, poradnictwo prawne.

willa sixta
Willa Teodora Sixta przy ulicy Mickiewicza · fot. bielsko.info


Rewitalizacja willi Teodora Sixta obejmuje przebudowę i remont zabytkowego budynku wraz ze zmianą sposobu użytkowania piwnic na pomieszczenia użytkowe. Zmieni się również kolorystyka elewacji w budynku. Kosz inwestycji wynosi niespełna 8 mln złotych. Lwią część tej sumy, 6 mln złotych, stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa.

Prace powinny zakończyć się do 30 marca 2019 roku.

willa sixta
Willa Teodora Sixta przy ulicy Mickiewicza · fot. bielsko.info

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.