bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 lipca 2018
  • wyświetleń: 2620

Ekologiczna wyprawa rowerowa. W trasę zabiorą nietypową maskotkę

W poniedziałek 16 lipca w naszym mieście zatrzyma się "Ekopeleton". To ekologiczna wyprawa z cyklu "Cycling Recykling" pod hasłem "Wisła z prądem". Kolarze wraz z maskotką - lodówką "Lodzią" przejadą trasę wzdłuż rzeki Wisły.

ekopeleton


Kolarki i kolarzy, m.in. pracowników firm REMONDIS Electrorecycling i i Electro-System Organizacji Odzysku SEiE poprowadzi ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, pomysłodawca rajdu. Dwutygodniowa wyprawa rozpocznie się 15 lipca u źródeł Wisły i zakończy 28 lipca w Gdańsku.

Ekopeleton - oprócz źródła i ujścia Królowej Polskich Rzek - odwiedzi Bielsko-Białą, Kraków, Sandomierz, Kazimierz Dolny, Warszawę, Wyszogród, Dobrzyń nad Wisłą, Ciechocinek, Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz, Tczew i Gdańsk. Do przejechania jest ponad 1000 km. W naszym mieście ekopeleton zawita w poniedziałek 16 lipca.

Rowerzystkom i rowerzystom będzie towarzyszyć na trasie Lodzia - maskotka wyprawy. To ona będzie wręczać nagrody w ekoquizach, które będą organizowane w 12 miastach.

Zaplanowane są również spotkania z mieszkańcami, organizacjami, samorządowcami i mediami oraz wspólne przejazdy rowerowe, podczas których będzie promowany recycling i troska o czystość Wisły.

Przebieg wyprawy będzie można śledzić na bieżąco na stronach: www.cycling-recycling.eu oraz www.facebook.com/cycling.recycling/

ekopeleton
Trasa Ekopeletonu

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.