bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 4 lipca 2018
  • wyświetleń: 9508

[ZDJĘCIA] Nowy czworonożny policjant w bielskiej komendzie

Nowy czworonożny policjant z sekcji patrolowo-tropiącej ma na imię Dragon. Choć czarne umaszczenie może być z pozoru mylące, jest to owczarek niemiecki. Ma 3 lata i jest już po wszystkich niezbędnych szkoleniach.

Nowy czworonożny policjant do zadań specjalnych - 4.07.2018 · fot. sid / bielsko.info


Ze względu na centralizację jednostek, Dragon będzie służyć na terenie czterech powiatów naszego województwa: bielskim, pszczyńskim, cieszyńskim i żywieckim. Nowy psi funkcjonariusz będzie pomagać podczas tropienia sprawców przestępstw, a także udzielać wsparcia przy innych czynnościach takich jak ochrona meczy lub innych imprez masowych.

Opiekunem Dragona jest st.asp. Dariusz Popadyniec, który jest policyjnym przewodnikiem psów tropiących od kilkunastu lat. To jego trzeci partner w dotychczasowej karierze. Dragon zastąpił Aresa, który służył w bielskim garnizonie przez ostatnie 11 lat. Ten jest jest już na psiej emeryturze i mieszka razem ze swoim przewodnikiem oraz zastępcą.

sid / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.