bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 4 lipca 2018
  • wyświetleń: 4123

Kolejne utrudnienia na Żywieckiej. Wyłączą z ruchu dwa pasy

Miejski Zarząd Dróg poinformował, że od 4 lipca spodziewane są utrudnienia w ruchu drogowym na ul. Żywieckiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Tadeusza Rychlińskiego do skrzyżowania z ul. Księcia Józefa Poniatowskiego, spowodowane pracami przy modernizacji magistrali wodociągowej, której inwestorem jest AQUA S.A.

ulica Żywiecka
Ulica Żywiecka w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


Prace prowadzone będą zasadniczo metodą bezwykopową. Polegać będą na otwieraniu studni oraz wykonaniu otworów w miejscach przyłączy o kształcie i wymiarach dostosowanych do konkretnych sytuacji. Z uwagi na przebieg kanalizacji w osi pasów, dla kierunku od Żywca do centrum, niezbędne jest ich wyłączenie z ruchu i skierowanie go na wolną od robót część jezdni po jednym pasie w każdym kierunku.

Z uwagi na znaczną ilość przyłączy założono, że wyłączone zostaną z ruchu kołowego oba pasy ruchu na całej długości prowadzonych robót, ponieważ uniknie się w ten sposób spiętrzenia ruchu na bardzo krótkich odcinkach przy braku korzyści w zakresie przepustowości.

ulica Żywiecka
Ulica Żywiecka w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


Z uwagi na lokalizację robót w rejonie skrzyżowań z ul. PCK, Władysława Łokietka i Teofila Lenartowicza niezbędne są zmiany w organizacji ruchu w rejonie przyległym obejmujące:
  • wprowadzenie zakazów skrętu z ul. Żywieckiej w ul. PCK i Marii Skłodowskiej - Curie
  • wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Łokietka i odcinku ul. Bogusławskiego /od ul. Łokietka do ul. PCK/
  • wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Juliana Tuwima /od ul. Żywieckiej do ul. Wojciecha Bogusławskiego/ z dopuszczeniem skrętu w lewo z ul. Żywieckiej w ul. Juliana Tuwima dla autobusów MZK


Ta zmiana jest konieczna dla realizacji obsługi komunikacyjnej autobusami MZK z uwagi na zakres robót w rejonie skrzyżowania z ul. Teofila Lenartowicza wykluczający wykonanie takiego manewru na skrzyżowaniu. Z uwagi na charakter ruchu przenoszonego przez ulice oraz sieć ulic w obszarze dającą możliwość dojazdu sąsiednimi ulicami, zrezygnowano z prowadzenia objazdu. Ruch komunikacji zbiorowej zmienia się istotnie.

żywiecka
Oznakowanie na czas prowadzenia robót. · fot. MZD Bielsko-Biała


Z uwagi na zakres robót w rejonie skrzyżowania z ul. Teofila Lenartowicza wykluczający wykonanie skrętu w lewo z ul. Żywieckiej w tę ulicę /od centrum/, autobusy będą wjeżdżały w ul. Juliana Tuwima przy dopuszczalności tego manewru wyłącznie dla MZK. Dopuszczony został również skręt w lewo autobusów od strony Żywca w ulicę PCK. Ruch pieszy pozostaje bez zmian, jednak z uwagi na lokalizację niektórych wykopów bezpośrednio przy chodniku - miejsce robót będą oddzielone od chodnika barierami.

Ograniczenie dostępności na skrzyżowaniach z ul. PCK i Teofila Lenartowicza wymusiło przeprojektowanie lokalizacji sygnalizatorów i programów pracy sygnalizacji świetlnych. W przypadku utrudnień w przepustowości, sygnalizacja zostanie zastąpiona ręcznym sterowaniem ruchem przez uprawnionego pracownika.

Zmiana zostanie wprowadzona od dnia 4 lipca 2018r . firmy AQUA deklaruje, że prace będą trwały ok. 1 miesiąca, po ich zakończeniu rozpoczną się roboty drogowe prowadzone przez firmę Eurovia Polska.

ab / bielsko.info, źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.