bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 3 lipca 2018
  • 6 lipca 2018
  • wyświetleń: 27913

Podnośnik wciągnął włosy 7-latki. Lekarze przyszyli zerwaną skórę

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

We wtorek, 3 lipca w godzinach popołudniowych siedmioletnie dziecko uległo wypadkowi na terenie warsztatu samochodowego w Zabrzegu koło Czechowic-Dziedzic. Włosy dziewczynki wkręciły się w podnośnik hydrauliczny. W efekcie zerwana została skóra z głowy dziecka. Skomplikowana operacja przeprowadzona została w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Lekarze przyszyli dziecku skórę zerwaną z głowy
Lekarze przyszyli dziecku skórę zerwaną z głowy · fot. Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach


Doniesienia o zdarzeniu potwierdziła podinsp. Elwira Jurasz z KMP w Bielsku-Białej: - dziecku w wieku 7 lat do podnośnika samochodowego wciągnęło włosy, powodując obrażenia głowy. Czechowiccy policjanci ustalają dokładne okoliczności w jakich doszło do zdarzenia.

Śledczy wraz z policyjnym technikiem kryminalistyki przeprowadzili oględziny miejsca wypadku. Czynności prowadzone są pod kątem narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.

Pacjentka została przetransportowana śmigłowcem LPR do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Tu przeszła skomplikowany zabieg zespolenia mikronaczyniowego i replantacji zerwanej skóry. Blisko 7-godzinną operację przeprowadził zespół prof. Adama Maciejewskiego i dra hab. Łukasza Krakowczyka z Centrum Onkologii w Gliwicach.

Dziewczynka przebywa obecnie na Oddziale Intensywnej Opieki Terapii GCZD. Jej stan lekarze oceniają jako stabilny.

BM, sid / bielsko.info, źródło: Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj