bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 3 lipca 2018
  • 4 lipca 2018
  • wyświetleń: 14057

[ZDJĘCIA] Miasto ma nowy pomysł na zabytkowy pawilon z 1928 roku

Nikt nie chce kupić zabytkowego pawilonu sportowego w Parku Włókniarzy. Miasto nie zamierza ogłaszać kolejnego przetargu na sprzedaż zabytkowej nieruchomości przy ulicy Partyzantów. Pojawiła się nowa koncepcja zagospodarowania budynku wraz z terenem kortów tenisowych.

Pawilon sportowy w Parku Włókniarzy - 27.06.2018 · fot. bielsko.info


Funkcjonalistyczny pawilon sportowy w formie pałacyku miejskiego powstał w 1928 roku według projektu architekta Alfreda Wiedermanna zastępując drewniany Pawilon Lodowy z 1894 roku, który znajdował się po przeciwnej stronie lodowiska.

W budynku przed wojną mieściła się restauracja prowadzona przez Bielsko-Bialskie Towarzystwo Łyżwiarskie. Często w pogodne dni na schodach restauracji przygrywała orkiestra. Po wojnie na terenie ślizgawki utworzono korty tenisowe. Na początku XX wieku, na potrzeby powstającej w obiekcie restauracji, dokonano przeszklenia obu tarasów. Niestety restauracja została zamknięta, a kilka lat temu z obiektu wyprowadził się także Kolejowy Klub Sportowy. Od tego czasu zabytek zaczął popadać w ruinę.

Miasto chciało wydzierżawić, a później nawet sprzedać nieruchomość. Niestety nie znalazł się żaden inwestor, który chciałby przywrócić zabytkowemu obiektowi przedwojenny blask.

Pawilon sportowy w Parku Włókniarzy - 27.06.2018
Pawilon sportowy w Parku Włókniarzy - 27.06.2018 · fot. bielsko.info


W czerwcu radni klubu KWW Jacka Krywulta zaproponowali, aby miasto zainwestowało w remont budynku, który według propozycji radnych mógłby spełniać funkcję centrum informacyjno-integracyjnego dla seniorów.

Wiceprezydent Waldemar Jędrusiński jeszcze na sesji zapewnił, że miasto zaproponowało seniorom inną lokalizację, oznajmiając przy tym, że jest nowa koncepcja na zagospodarowanie pawilonu sportowego w Parku Włókniarzy.

tenis, korty
Zawody tenisowe dla dzieci na terenie kortów w Parku Włókniarzy - 2011 rok · fot. bielsko.info


- Miasto musi już bezwzględnie wziąć w swoje ręce zadbanie o ten teren i ten budynek. Jest pomysł na to, aby stworzyć tam Centrum Edukacji Ekologicznej dofinansowane z funduszy europejskich - zapowiedział zastępca prezydenta miasta.

Chodzi o projekt "Rewitalizacja miejskich systemów nadbrzeżnych wraz z utworzeniem Centrum Edukacji Ekologicznej w mieście Bielsko-Biała". Pierwotnie zakładano, że wspomniane centrum zostanie utworzone w budynku po dawnym przedszkolu przy ulicy Grotowej 11. Więcej o projekcie pisaliśmy w artykule "Skarpa przy Bulwarach Straceńskich i nabrzeże Białej do zagospodarowania".

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.