bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 3 lipca 2018
  • wyświetleń: 6495

Happening na placu Chrobrego. Wrzucali projekt ustawy do kosza

Wczoraj na placu Bolesława Chrobrego odbył się happening zorganizowany przez Czarny Protest Bielsko-Biała. Podczas wydarzenia do kosza symbolicznie wrzucano projekt ustawy zakazującym aborcji w przypadku nieusuwalnych wad płodu.

Happening na placu Chrobrego. Wrzucali projekt ustawy do kosza - 02.07.2018 · fot. Czarny Protest


2 lipca o godzinie 16.00, gdy sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny rozpoczęła prace nad projektem ustawy zakazującym aborcji w przypadku nieusuwalnych wad płodu, na placu Bolsława Chrobrego rozpoczął się happening organizowany przez Czarny Protest Bielsko-Biała.

- Jest to ten sam projekt, którego procedowania zażądał od PiS w marcu br. Episkopat. PiS wycofał się jednak z planowanych prac nad projektem po organizowanych przez Ogólnopolski Strajk Kobiet, Warszawski Strajk Kobiet oraz grupy i ruchy kobiece akcjach "Słowo na niedzielę - Wieszak dla Biskupa" oraz Czarnym Piątku , który w marszu pod siedzibę PiS zgromadził prawie 90 000 osób - informują organizatorzy wydarzenia.

Podczas happeningu wrzucano projekt ustawy do kosza, a następnie papier przewieziono do skupu makulatury. - Zostanie przerobiona na papier toaletowy, bo to właśnie naszym zdaniem powinno się z nią stać! - dodają organizatorzy happeningu.

Wydarzenie na placu Bolesława Chrobrego zgromadziło kilkadziesiąt osób.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.