bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 2 lipca 2018
  • 3 lipca 2018
  • wyświetleń: 3746

Bezpłatne kontrole samochodów. Sprawdź pojazd przed wakacjami

Za nami:

W trosce o bezpieczeństwo podróżnych ProfiAuto wraz z lokalną firmą Darma z Bielska-Białej przeprowadzą wspólne działania. Dzięki nim kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić sprawność samochodu przed planowanym wakacyjnym wyjazdem oraz zasięgnąć fachowej porady związanej z przygotowaniem pojazdów do letniego sezonu.

Kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan swojego pojazdu we wtorek, 3 lipca w godzinach od 10.00 do 16.00 na parkingu przy markecie Kaufland (Al. Gen. Andersa 81).

- Zły stan techniczny pojazdów jest co roku przyczyną wielu wypadków drogowych. W celu zapewnienia bezpieczeństwa na drodze, oprócz obowiązkowego corocznego przeglądu technicznego, warto wykonać również sezonowy. Zwłaszcza latem dobrze upewnić się, że samochód sprawnie pokona wakacyjne trasy. Podczas akcji kontrolnej, kierowcy nie tylko będą mieli okazję dowiedzieć się, jaki jest stan ich pojazdu, ale również porozmawiać z fachowcami oraz spędzić czas w motoryzacyjnej atmosferze - informują organizatorzy akcji.

W mobilnym namiocie serwisowym ProfiAuto PitStop, w ramach bezpłatnego przeglądu samochodu, mechanicy skontrolują poziom płynów eksploatacyjnych i oleju, stan hamulców, stan zawieszenia i jego geometrię, układ kierowniczy, akumulator i układ elektryczny oraz oświetlenie. Przy okazji kontroli elementów zawieszenia sprawdzą, czy nie pojawiły się wycieki. Nowością będą kontrole płynu chłodniczego, a także filtra kabinowego, który długo niewymieniany może stanowić pożywkę dla grzybów i pleśni, oraz temperatury wrzenia płynu hamulcowego. Układ chłodzący w samochodzie również jest bardzo istotny. Brak odpowiedniej ilości płynu chłodzącego może doprowadzić do przegrzania silnika. To tylko kilka rzeczy, na które specjaliści będą zwracali uwagę kierowców planujących wyjazd na wakacje samochodem.

ProfiAuto PitStop to także okazja do rozmowy z ekspertami i spędzenia czasu w motoryzacyjnej atmosferze. Na uczestników biorących udział w akcji czeka wiele niespodzianek i drobne upominki. Organizatorami wydarzenia są: marka ProfiAuto, firmy ATE, MANN-FILTER, OSRAM i VARTA oraz DARMA.

BM / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.