bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 2 lipca 2018
  • 29 lipca 2018
  • wyświetleń: 4637

Nowe Miasto walczy o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej

Za nami:

Od lipca internauci mogą głosować w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2018. Wśród realizacji znalazł się projekt "Nowe Miasto" - rewitalizacja terenów poprzemysłowych w Bielsku-Białej.

Nowe Miasto walczy o tytuł Najlepszej Przestrzeni
Nowe Miasto walczy o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej · fot. NPP 2018


Rusza plebiscyt publiczności, w którym wybierać można najlepsze realizacje zgłoszone do konkursu. Głosowanie będzie trwało do końca lipca i polega na przyznaniu punktów trzem wybranym inwestycjom. Najpopularniejsza realizacja wśród biorących udział w głosowaniu zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów, a wśród osób biorących udział w głosowaniu internetowym rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.

Do tegorocznej, 19. edycji konkursu zgłoszono 26 realizacji, które znajdują się na terenie 18 gmin województwa. 17 realizacji zostało zgłoszonych przez gminy, natomiast 9 zgłoszeń dokonały inne podmioty (inwestorzy i projektanci). Większość realizacji ma charakter rekreacyjno-sportowy z elementami edukacyjnymi, sprzyjający wypoczynkowi, aktywności rodzinnej i integracji społecznej. W konkursie o tytuł najlepszych stanęły zarówno przebudowane, zmodernizowane istniejące już obiekty i przestrzenie, którym nadane zostały nowe funkcje, jak również nowe inwestycje.

Nowe Miasto walczy o tytuł Najlepszej Przestrzeni
Nowe Miasto walczy o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej · fot. NPP 2018


Z Bielska-Białej do plebiscytu zakwalifikował się projekt "Nowe Miasto". Realizacja obejmowała kompleksową rewaloryzację zespołu obiektów poprzemysłowych części dawnej Bielskiej Fabryki Armatur BEFA dla nadania im funkcji użyteczności publicznej.

- Stan techniczny obiektów w chwili ich objęcia w sierpniu 2013 roku był zły, a cały kompleks niedoinwestowany względem potencjału, jaki sobą reprezentował. Podjęte działania zostały ukierunkowane na prace, które przyczyniły się do zatrzymania procesu niszczenia tkanki technicznej obiektów. Powstał również spójny plan zagospodarowania przestrzennego dla całego terenu, sukcesywnie realizowany na przestrzeni lat 2013-2017 - czytamy w zgłoszeniu.

Kompleks obejmuje:
  • 16 budynków o łącznej powierzchni przekraczającej 20 tys. m2 (większość z nich zostało poddanych kompleksowym pracom remontowym, pozwalającym na realizację funkcji użytkowych),
  • ponad 200 miejsc parkingowych,
  • szerokie spektrum oferowanych funkcji -od przestrzeni rekreacyjnych (tor kartingowy, siłownia, park trampolin, plac zabaw), poprzez handlowo- usługowe (restauracja, sklepy), aż po biurowe, magazynowe i produkcyjne.


Nowe Miasto walczy o tytuł Najlepszej Przestrzeni
Nowe Miasto walczy o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej · fot. NPP 2018


We wrześniu planowana jest ocena zgłoszonych realizacji przez jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, które nominuje, a następnie wybierze laureatów tegorocznej edycji konkursu. Wyniki plebiscytu publiczności nie mają wpływu na werdykt jury. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas konferencji organizowanej w ramach Forum Przestrzeni 17 października.

BM / bielsko.info, źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.