bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 lutego 2012
  • wyświetleń: 3240

Bilety autobusowe będą droższe

Od maja podrożeje komunikacja miejska w Bielsku-Białej. Jednorazowy bilet na autobus będzie kosztował 3 zł, zamiast 2,60. Za bilet ulgowy zapłacimy 20 gr więcej. Bielscy radni, przy 5 głosach sprzeciwu przegłosowali uchwałę w tej sprawie.

mzk, autobus,
Od maja więcej zapłacimy za przejazd autobusem MZK · fot. UM Bielsko-Biała


Podwyżka zaboli bielszczan, zwłaszcza że ostatnia była niedawno - w połowie zeszłego roku.

Zdaniem Henryka Juszczyka, pełnomocnika prezydenta Bielska-Białej każdy, kto ma samochód wie, jaki jest powód podwyżki. Na cenę składa się przede wszystkim: paliwo i etaty kierowców oraz pochodne związane z paliwem. Dotacja, które miasto przekazuje zakładowi co miesiąc nie wystarcza przy tak gwałtownym wzroście cen paliw - mówi Henryk Juszczyk.

- W zeszłym roku wydatki na olej napędowy wzrosły o niecałe 2 mln zł. Z prognoz wynika, że jego ceny nadal będą rosły - mówi dyrektor MZK, Krzysztof Knapik. Obaj przekonują, że oprócz podwyżek będą także obniżki- tańsze będą bilety na linie podmiejskie i nocne (z 3,40 zł i 1,70 zł na 3 i 1,5 zł).

Bilet miesięczny na wszystkie linie, który teraz kosztuje 88 zł (ulgowy- 44 zł), będzie kosztował 100 zł (ulgowy 50 zł). Za większość biletów bielskiego MZK więcej zapłacimy od maja.

new / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.