Wiadomości

  • 29 lutego 2012
  • wyświetleń: 7851

ATH z nowym budynkiem - zdjęcia

12 lat trwała budowa najnowocześniejszego obiektu dydaktycznego na Podbeskidziu. W poniedziałek oficjalnie otworzono ostatnią kondygnację należącego do kampusu Akademii Techniczno-Humanistyczne budynku „L”.

Nowy budynek ATH · fot. ab / bielsko.info


Długo, bo od 2000 roku, trwała budowa największego obiektu na terenie kampusu Akademii Techniczno-Humanistycznej na błoniach. Inwestycja była realizowana etapami. W październiku 2007 roku oddano do dyspozycji studentów parter i pierwsze piętro budynku „L”. Zwieńczeniem budowy nowego obiektu było uroczyste otwarcie czwartego, nowoczesnego piętra uczelni, które nastąpiło w miniony poniedziałek

- To kolejne wydarzenie, które należy zapisać w historii naszej uczelni. Bez najmniejszej skromności powiem, że otwieramy najnowocześniejsze piętro Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. W tym budynku mieszczą się laboratoria akademickiego centrum informatyki, Galeria Akademicka i ważna dla wszystkich studentów stołówka studencka - mówi Rektor Akademii Techniczno-Humanistycznej, Ryszard Barcik.

Niestety okazało się, że środki pozyskane z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego były mniejsze, niż prognozowane wydatki. Przez to w budynku ciągle na wykończenie czeka duża aula. - Pozostaje do wykończenia największa sala amfiteatralna na 320 osób. Okazało się, że inwestycja przerosła plan kosztorysu. Cieszymy się z tego, co mamy, bo pieniądze na adaptację ostatniego piętra niemal wyszarpaliśmy. Takie są niestety czasy. Na aulę będziemy szukać innych środków - dodaje Ryszard Barcik.

Wykładowcy prowadzą już zajęcia na najwyższym piętrze, które jest w całości przeznaczone dla studentów. Jest tu sporych rozmiarów świetlica, nieopodal której znajduje się konsola gier wideo, wyposażona w czujnik ruchu. Specjalnie z myślą o uzdolnionych studentach przygotowano Galerię Akademicką, a na końcu korytarza znajduje się obszerna stołówka.

- Mam nadzieję, że stały rozwój infrastruktury oraz spełnienie warunków nadawania stopnia doktora szybko przyczynią się do przemiany naszej akademii w uniwersytet przymiotnikowy - kończy Rektor Akademii Techniczno-Humanistycznej, Ryszard Barcik.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.