Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 czerwca 2018
  • 6 czerwca 2018
  • wyświetleń: 8706

Znamy szczegóły bielskiej strefy kibica. Miasto czeka na koncesję

Zgodnie z zapowiedziami zastępcy prezydenta miasta Waldemara Jędusińskiego miasto utworzy strefę kibica na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. W wyznaczonej strefie przy Stadionie Miejskim będzie można obejrzeć wszystkie mecze mundialu.

strefa kibica
Strefa Kibica na pszczyńskim Rynku w trakcie EURO 2016 · fot. pless.pl


Organizacją strefy kibica zajmie się zewnętrzna firma. Będzie to jeden z bielskich restauratorów. To właśnie on wystosował wniosek do Telewizji Polskiej o prawa do pokazywania meczów w strefie kibica.

- My jako miasto udostępniamy teren na parkingu przy Stadionie Miejskim i telebim, który jest podstawą takiej strefy. Samą strefę organizuje prywatny przedsiębiorca. Jako organizator strefy musiał wystąpić o licencję na organizację strefy kibica do Telewizji Polskiej - mówi Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Telewizja Polska jako członek Europejskiej Unii Nadawców, dzięki porozumieniu i podpisaniu umowy z FIFA jest jedynym uprawionym podmiotem w kraju do udzielania licencji na pokazy publiczne w imieniu właściciela praw telewizyjnych do wszystkich meczów Mistrzostw Świata, które odbędą się w Rosji od 14 czerwca do 15 lipca.

strefa kibica
Strefa Kibica na pszczyńskim Rynku w trakcie EURO 2016 · fot. pless.pl


W ogrodzonej barierkami strefie znajdować się będzie miejski telebim (4x3 m) oraz namiot. - Według mojej informacji strefa będzie czynna przez całe mistrzostwa - dodaje Tomasz Ficoń.

Nieopodal wydzielonej strefy kibica, która będzie mogła pomieścić 999 osób, znajdą się dodatkowe atrakcje dla dzieci i stoiska, które będą oferowały gadżety w barwach narodowych.

- W organizacji i rozmowach między miastem a organizatorem strefy kibica uczestniczył radny Marcin Lisiński. Ma w tym swój spory udział, szukał sponsorów - mówi Tomasz Ficoń.

strefa kibica
Strefa Kibica w Pszczynie w trakcie EURO 2016 · fot. pless.pl


Do 28 maja w Polsce zgłoszono aż 1153 stref kibica. Pod względem deklarowanej wielkości jest jedna powyżej 10000 użytkowników (75000 na PGE Narodowy, gdzie Telewizja Polska jest honorowym patronem jako oficjalny nadawca MŚ), dwie strefy 9 000 użytkowników (Gliwice, Poznań), siedem stref na 5000 użytkowników (Gniezno, Gdańsk, Warszawa, Legnica, Swarzędz, Kielce, Nowa Sarzyna) i 66 stref między 1000 - 4000 użytkowników.

Strefa w Bielsku-Białej będzie jedną z najmniejszych w kraju. W swoim cenniku TVP sugeruje, że strefy kibica w średnich miastach powinny pomieścić od 5000 do 1000 osób (koszt 8000 dolarów netto). Licencja na strefy do 1000 osób kosztuje 1000 dolarów netto. Organizator strefy musi także uiścić opłatę za zgodę sygnałową TVP, która kosztuje od 1000 do 4000 zł za jeden ekran.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.