Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 maja 2018
  • wyświetleń: 6324

Niezależni.BB oburzeni... miejscem przedstawienia kandydata PO

Kampania wyborcza, choć jeszcze nieoficjalnie, już wystartowała. Stowarzyszenie Niezależni.BB wydało oświadczenie w sprawie... miejsca przedstawienia Jarosława Klimaszewskiego jako kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta Bielska-Białej. Przypominamy, że wczoraj lider bielskiej PO został zaprezentowany na konwencji Koalicji Samorządowej PO i Nowoczesnej, która odbyła się w Katowicach.

niezależni.bb
Janusz Okrzesik i Małgorzata Zarębska · fot. Niezależni.BB


- Po raz pierwszy w dziejach bielskiego samorządu doszło do smutnego wydarzenia, jakim było ogłoszenie kandydatury na prezydenta Bielska-Białej w… Katowicach. We wszystkich wcześniejszych kampaniach wyborczych kandydaci rozpoczynali walkę o głosy mieszkańców miasta w Bielsku-Białej, tym razem Jarosław Klimaszewski został przedstawiony opinii publicznej jako kandydat PO na partyjnej konwencji poza naszym miastem, w stolicy województwa śląskiego - czytamy w komunikacie, który wydało Stowarzyszenie Niezależni.BB.

Według Janusza Okrzesika i Małgorzaty Zarębskiej to "dobitny przykład upolitycznionego myślenia o samorządzie, w którym ważniejsi od mieszkańców miasta okazują się partyjni koledzy i przełożeni".

- Decyzje zapadają gdzie indziej, a w Bielsku-Białej szuka się tylko głosów w wyborach. Wczorajsze wydarzenie pokazuje, jak bardzo samorząd potrzebuje kandydatów lokalnych i niepartyjnych. Stowarzyszenie Niezależni.BB zostało założone przez bielszczan właśnie dlatego, by samorządu nie zdominowała partyjna logika, by mieszkańcy Bielska-Białej nie byli skazani na wybór między nominatami partyjnych centrali - dodają Niezależni.BB.

Stowarzyszenie Niezależni.BB potwierdza, że w nadchodzących wyborach samorządowych wystawi kandydata na prezydenta miasta. Naturalnym kandydatem Niezależnych.BB jest Janusz Okrzesik, jednak ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie zarząd stowarzyszenia.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.