bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 maja 2018
  • 28 maja 2018
  • wyświetleń: 3862

W Bielsku-Białej trwa kampania, która porusza ważny problem

Za nami:

W Bielsku-Białej trwa przygotowana przez Stowarzyszenie ECODRIVE kampania edukacyjna „Włącz myślenie”, w ramach której w poniedziałek 28.05.2018 o godzinie 14:00 odbędzie się w Hotelu Qubus konferencja o tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego.

korek, s52, plama oleju
Korek na drodze ekspresowej S-52 w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


Wydarzeniu patronuje wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej Przemysław Drabek, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Śląski Kurator Oświaty, Ambasada Szwecji w Warszawie oraz Fundacja Zapobieganie Wypadkom Drogowym.

W konferencji wezmą udział inicjatorzy ogólnopolskiej akcji "Korytarz życia - włącz myślenie", strażacy z OSP Czerna i Ujazd Górny, którzy zaprezentują jej ideę. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej poproszony został o zreferowanie aktualnego stanu drogowej rzeczywistości w naszym mieście a Bronisław Szafarczyk, radny Rady Miejskiej w Bielsku-Białej i Ambasador Fundacji Zapobieganie Wypadkom Drogowym opowie jakie aktywności są w Bielsku podejmowane na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie Tomasz Tosza, przybliży działania, które uczyniły Jaworzno najbezpieczniejszym miastem w Polsce. Michał Wekiera z Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego wyjaśni co to są Inteligentne Systemy Transportu a Szymon Oleksiuk z Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej zaprezentuje poziom wdrożenia ITS w naszym mieście.
O sposobach na eliminowanie śmierci drogowej i ochronę uczestników ruchu ujętych w programie rządowym Królestwa Szwecji pn. "Wizja zero" opowie Daniel Larsson z Ambasady Szwecji w Warszawie.

Zaproszenie do uczestnictwa w konferencji kierowane jest do dyrektorów i nauczycieli bielskich szkół oraz przedstawicieli wszystkich służb realizujących zadania z użyciem pojazdów uprzywilejowanych.
Misją stowarzyszenia jest popularyzacja społecznej odpowiedzialności w drogowej rzeczywistości i nauka elementarnych zachowań od najmłodszych lat. O wsparcie działań we wdrożeniu zagadnień korytarza ratunkowego do systemu oświaty poproszony został Prezydent Miasta Jacek Krywult, pełniący funkcję zarządzającego ruchem. Prośbę o włączenie się w realizację projektu skierowano również do dyrekcji Miejskiego Zarządu Oświaty w Bielsku-Białej.

Konferencja ma charakter otwarty - mile widziani są mieszkańcy zainteresowani tematyką poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Program konferencji, znajduje się na stronie www.ecodrive.org.pl

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.