Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 maja 2018
  • wyświetleń: 4519

Miasto będzie organizowało konkurs architektoniczny? Jest taki pomysł

Na majowej sesji Rady Miejskiej radna Agnieszka Gorgoń-Komor przedstawiła pomysł organizacji cyklicznego konkursu miejskiego pod nazwą "Perły Bielskiej Architektury".

budynek
Wizualizacja nowego budynku na rogu ulic Przechód Schodowy i Barlickiego · fot. inwestor


W interpelacji radna zwróciła się do prezydenta z prośbą o zorganizowanie konkursu pod patronatem Prezydenta Miasta Bieska-Białej, w którym eksperci w dziedzinie architektury, a także inni członkowie kapituły mogliby dokonać wyboru najładniejszego budynku na terenie gminy Bielsko-Biała w dwóch kategoriach: budynków nowo wybudowanych i budynków wyremontowanych

- Ogłoszony konkurs byłby motywacją dla inwestorów to tworzenia ładniejszych oraz ciekawszych pod względem architektonicznym budynków wpisujących się w klimat naszego miasta, podnoszących jego walory estetyczne - argumentowała radna.

W wielu polskich gminach organizowane są podobne konkursy. W tym roku było głośno o konkursie "Mój dom na medal" w Kudowie-Zdroju. W konkursie wziął udział tylko jeden mieszkaniec, który decyzją komisji konkursowej zajął dopiero III miejsce.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.