Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 maja 2018
  • wyświetleń: 4446

29-latek w centrum miasta znęcał się nad swoim psem

Świadkowie ujęli i przekazali w ręce strażników miejskich 29-letniego bielszczanina, który we wtorek po południu, na bielskiej ul. Podwale, pobił dobermana. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi mu do 3 lat więzienia.

Mężczyzna wyprowadzał psa na spacer. W pewnym momencie zaczął dotkliwie bić zwierzę pięściami i smyczą. Świadkowie, którzy zauważyli zdarzenie, natychmiast zareagowali. Odebrali bezbronne zwierzę sprawcy. Wówczas mężczyzna zaczął uciekać. Świadkowie ujęli go po krótkim pościgu i przekazali w ręce strażników miejskich. Napastnik zachowywał się wyjątkowo agresywnie i wulgarnie. Szarpał się i wyrywał, a w pewnym momencie zaatakował stróżów prawa. Zwracał się do policjantów wulgarnymi słowami, znieważał ich. Szybko go obezwładniono i zakuto w kajdanki.

Badanie alkomatem wykazało, że 29-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu.

Usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzęciem. Dodatkowo odpowie także za znieważenie policjantów i naruszenie ich nietykalności cielesnej. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator. Policjanci złożyli już wniosek odebranie sprawcy psa.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.