Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 maja 2018
  • 27 maja 2018
  • wyświetleń: 7421

Uczeń "Piątki" zbiera pieniądze na budowę drzewka solarnego

Uczeń V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej, w ramach ogólnopolskiego konkursu projektów społecznych "Zwolnieni z Teorii", chce wybudować w naszym mieście drzewko solarne. Na stronie polakpotrafi.pl zbierane są środki na ten cel.- Jestem uczniem V LO w Bielsku-Białej i działam w ramach ogólnopolskiego konkursu projektów społecznych "Zwolnieni z Teorii". Kieruje się hasłem "Odnawialne Źródła Energii - przyszłość XXI wieku". Celem mojego projektu jest wybudowanie drzewka solarnego w Bielsku-Białej. Takie drzewko będzie 3 konstrukcją tego typu w Polsce oraz 1 na Śląsku. Drzewko SolarBloom powstanie przy Gemini Park końcem lipca 2018 r. - informuje Oleksandr Kantor, uczeń V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej.

drzewko solarne
Uczeń "Piątki" zbiera pieniądze na budowę drzewka solarnego · fot. materiały prasowe


Drzewko solarne jest to konstrukcja stalowa, która swoją formą przypomina drzewo żywe. W koronie takiego drzewka umiejscowione są panele fotowoltaiczne. Konstrukcja jest zasilana wyłącznie energią słoneczną, tzn. jest samowystarczalna. Za pomocą takiego drzewka ludzie mogą: podładować swoje urządzenia elektroniczne (dostęp do: portów USB, ładowarek indukcyjnych oraz standardowych gniazdek), skorzystać z darmowego WiFi, odpocząć na multimedialnych ławkach m.in. z opcją nocnego oświetlenia (regulacja kolorów) czy wmontowanymi ekranami, dodatkowo można sprawdzić aktualny stan czystości powietrza, gdyż na drzewku ma być zamontowany czujnik zanieczyszczenia powietrza.

Licealista próbuje zebrać część niezbędnej kwoty poprzez crowdfunding, więc im więcej ludzi dowie się o takim projekcie, tym szybciej zostaną zebrane pieniądze przeznaczone na budowę drzewka. Inicjatywę można wspomóc dowolną wpłatą na stronie www.polakpotrafi.pl.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.